Burmistrz Tadeusz Kłos oraz Blanka Gaździak – Sekretarz Gminy, spotkali się z zarządem KS Wełna Skoki i sponsorami klubu. Spotkanie było okazją do wzajemnego poinformowania się o możliwościach wspierania klubu.

– Gmina Skoki jest w sytuacji, w której skutki inflacji i decyzje ustawodawcy oraz administracji rządowej powodują, iż możliwości wsparcia finansowego organizacji pozarządowych zostały nieco ograniczone – powiedział burmistrz Tadeusz Kłos.
– Nie oznacza to jednak, że ogłaszam kryzys. Rada miejska i kierownictwo urzędu nie przewidują ograniczania inicjatyw zgłaszanych przez stowarzyszenia, towarzystwa i inne organizacje.

Burmistrz przedstawił zebranym najważniejsze informacje o źródłach dochodów Gminy Skoki i wymaganej zmienionej nieco „filozofii” podejścia do sposobu dystrybucji środków finansowych.
– Ten sam klub, to samo boisko, ale nowi ludzie na czele klubu. Szkoda, że te zmiany zbiegły się z koniecznością ograniczenia wsparcia finansowego dla zasłużonego klubu. Jednakże pomoc sponsorów pozwoliła na zachowanie wszystkiego tego, co jest i dorobkiem, i zamierzeniem KS Wełna w Skokach. Za to wsparcie i pomoc serdecznie Państwu dziękujemy – dodał burmistrz.
– Niech Wasza obecność tutaj oznacza początek, a nie koniec dla ambitnych planów i zamierzeń.

Marcin Bejma, prezes KS Wełna poinformował o stanie organizacyjnym drużyn oraz przygotowaniach do nowego sezonu:
– Jesteśmy w stanie dopinania składu drużyny seniorskiej, która będzie prowadzona przez nowego trenera. Do zespołu dołączyli i dołączą nowi zawodnicy, których poziom sportowy gwarantuje realne utrzymanie się drużyny w 5.lidze Red Box. Do drużyny będą sukcesywnie dołączali młodzi zawodnicy – wychowankowie klubu. Drużyna rezerw będzie występować w B-klasie, mamy drużynę kobiecą, przygotowany jest plan startowy dla drużyn wszystkich grup wiekowych.

Prezes Marcin Bejma zgłosił także pod adresem kierownictwa urzędu wnioski dotyczące m.in. możliwości korzystania z terenu sportowego w sąsiedztwie obwodnicy. Konieczność taka wynika z faktu, że liczba trenujących grup praktycznie wypełnia wszystkie terminy na dotychczasowych obiektach, a nie jest możliwe częste trenowanie na płycie głównej ze względu na konieczność utrzymania jej w stanie używalności podczas rozgrywek ligowych i turniejów.

Burmistrz wręczył sponsorom specjalnie przygotowane statuetki i gadżety promocyjne Urzędu Miasta i Gminy Skoki, a prezes klubu obdarował sponsorów klubowymi szalikami.

Podziękowania i upominki trafiły do firm:

 • Demarbud Domy Drewniane,
 • PHU DEKA TRADE,
 • Deminiak Meble Tapicerowane,
 • Makeup Time Joanna Szymańska,
 • Kancelaria Deminiak,
 • Auto Mila Skoki,
 • Lemar Papy Dachowe,
 • Rosbud Sebastian Rosik,
 • RAF-CAR Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów,
 • KRUSZGEO Wielkopolskie Kopalnie Sp. z o.o.,
 • P.W. Adam – wytwórnia betonu Adam Andrzejewski,
 • Żwirownia Rejowiec 1,
 • Centrum DOG.

Zdjęcia ze spotkania Karolina Stefaniak: