Od ponad 18 miesięcy pod szyldem Wełny Skoki trenuje grupa kobiet piłkarek. Są to osoby w przedziale wiekowym 16-40 lat. Obecnie grupa liczy 22 osoby i cały czas się powiększa.

– Dziewczyny tworzące drużynę seniorską są bardzo ambitne, pracowite i ciągle podnoszą sobie poprzeczkę. Na początku miała to być tylko forma dodatkowych zajęć – dwa treningi w tygodniu. Z czasem, gdy uczestniczki wraz z trenerem zobaczyli postępy, zaczęły myśleć o kolejnych wyzwaniach. Kobiety zgłosiły się do ligi orlika w Wągrowcu, biorą udział w turniejach charytatywnych. Na jednym z takich turniejów zostały dostrzeżone przez przedstawiciela LZS. Po krótkich rozmowach seniorki KS Wełna Skoki zostały zaproszone na wojewódzkie finały LZS w Żerkowie. W finałach sprawiły małą niespodziankę i zakwalifikowały się do Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Białymstoku, które odbywały się w od 24 do 26 sierpnia. Jako reprezentacja Wielkopolski pokazały się z bardzo dobrej strony zajmując ostatecznie 9.miejsce w Polsce. Jak na tak krótką przygodę z piłką nożna jest to olbrzymi sukces – wyjaśnia Marcin Bejma, prezes KS „Wełna Skoki”.

Ale – jak mówi prezes Bejma – to nie jest przysłowiowy szklany sufit dla tej grupy. Już 10 września zawodniczki KS Wełny wystartują w IV lidze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Mają za sobą już kilka sparingów. Zagrały m.in.z takimi zespołami jak: LECH UAM Poznań (zespół występujący obecnie w Orlen Pierwszej Lidze), Kobiecy Klub Piłkarski Powiat Pilski (z tym zespołem będą rywalizować w IV lidze WZPN). Wyniki nie są w tej chwili najważniejsze. Duża część zawodniczek przygodę z piłką rozpoczęły dokładnie 18 miesięcy temu i nadal się uczą.

Już dziś wiadomo, że pierwszy historyczny mecz dla KS Wełna Skoki, Gminy Skoki, a nawet Powiatu Wągrowieckiego w rozgrywkach WZPN rozegrają 10 września o 16 na stadionie Wełny Skoki. Przeciwnik na pierwszy ogień z najwyższej półki – LECH UAM Poznań II (zespół rezerw wspierany zawodniczkami z pierwszego zespołu).

– Zespół nadal się rozwija, czeka na wzmocnienia, dlatego też zaprasza wszystkie chętne kobiety – dziewczyny (po 15 roku życia) na treningi. Zawsze jest dużo pracy, ale przy tym spora dawka uśmiechu i radości. A jak widać, można odnieść sporo sukcesów – dodaje Marcin Bejma.

Trenerem zespołu jest Rafał Kędziora, a kapitanką drużyny Olga Witkowska.