1 grudnia 2018 oficjalnie został zakończony sezon sportów motorowych. Z tej okazji Polski Związek Motorowy PZM w budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie wręczał nagrody dla najlepszych polskich zawodników. Wśród najlepszych znalazł się skoczanin – Artur Glapa, który zdobył Puchar Polski w Superenduro 2018.

Dyscyplinie sportu którą uprawia Artur i wielu jego kolegów ze Skoków i okolic jest bardzo wymagająca i niezwykle trudna oraz wymaga wielu nakładów finansowych. Sukces ten jest rezultatem całego sezonu składającego się z sześciu rund Pucharu Polski. Każda runda składa się z dwóch wyścigów po torze ok 500m z różnymi przeszkodami typu opony, kłody, głazy, hopy itp. Każdy wyścig trwa ok 10min. Suma dwóch wyścigów daje wynik w poszczególnej rundzie i tym samym zbiera się punkty w całym sezonie. Był to pierwszy sezon Artura jako zawodnika Motoklubu Oborniki i cel założony na ten sezon był dużo słabszy niż osiągnięty wynik. Tym bardziej gratulujemy.

W całym sezonie superenduro Artur wygrał wszystkie wyścigi zdobywając komplet punktów. Na ten sukces pracowało wiele osób.
Za naszym pośrednictwem Artur składa podziękowania:
Na mój sukces pracowało wiele osób… Chciałbym z tego miejsca podziękować władzom gminy Skoki na czele z Burmistrzem Tadeuszem Kłosem, który umożliwił i pomagał podczas budowy toru superenduro w Roszkowie na którym spędziłem mnóstwo czasu trenując do zawodów, kolegom z EnduroSkokiWlkp za wspólne treningi, sponsorom, którzy wspomagali mnie podczas całego sezonu Pol- Kram, Auto Plutek, MotorexDP. Ogromne podziękowania kieruję do żony i córki, które to w kurzu, deszczu i błocie biegały wzdłuż toru i pokazywały aktualną pozycję w wyścigu, szykowały cały ekwipunek na zawody, oraz wszystkim znajomym i kibicom, którzy wspierali mnie miłym słowem. Wszystkim Wam chciałbym bardzo podziękować.

Co do sezonu 2019 plan jest oczywiście ambitny. Z pewnością zobaczycie Artura w dyscyplinie superenduro Pucharu Polski, wystartuje w zawodach Pucharu Polski cross country (90min wyścig po torze ok 10km bez przeszkód) oraz jeśli zdrowie i finanse pozwolą chciałby wystartować w Mistrzostwach Europy Superenduro. Póki co sezon zakończony, a od stycznia intensywne przygotowania kondycyjne do sezonu 2019. Jedna z rund Mistrzostw Polski Superenduro 2019 odbędzie się na naszym torze w Roszkowie, mamy taką nadzieję.

W 2019 życzymy Arturowi i jego kolegom samych sukcesów, zadowolenia z uprawiania swojej pasji, a przede wszystkim żadnych kontuzji i awarii sprzętu.