21 zawodników, członków skockiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego, w niedzielę 18 listopada rywalizowało o Puchar Honorowego Prezesa Koła Alojzego Pacholskiego. Impreza rozpoczęła się o godz. 7-mej zbiórką na przystani nad jeziorem Dzwonowskim, a samo wypłynięcie łodziami na wodę poprzedziło krótkie omówienie zasad regulaminowych  oraz śniadanie w postaci kanapek i rozgrzewających napojów- kawy, herbaty i czerwonego barszczu.

Nad sprawnością i bezpieczeństwem pięciogodzinnych połowów czuwała Komisja sędziowska pod szefostwem niezawodnego Andrzeja Janiszewskiego, który po zakończeniu jej prac ogłosił wyniki rywalizacji.

Teraz też stało się wiadomym, że szczęście, niewątpliwie wsparte doświadczeniem i umiejętnościami, dopisało 10 zawodnikom, do siatek których trafiły drapieżniki będące celem połowów. Ale jak zwykle, zwycięzcą mógł zostać tylko jeden i tym razem okazał się nim Piotr Konrad szczycący się szczupakiem o wadze 2,44 kg i on też z rąk fundatora Alojzego Pacholskiego otrzymał potwierdzający to zwycięstwo piękny puchar pamiątkowy. Ale, że miejsca na podium są trzy, pamiątkowe puchary z rąk fundatora imprezy trafiły też: do legitymującego się połowem szczupaka i 2 okoni o łącznej wadze 2,18 k Leszka Stoińskiego oraz do prezentującego szczupaka o wadze 2,14 kg Jarosława Pacheli.  

Pobyt nad jeziorem Dzwonowskim tradycyjnie zakończył się wspólnym posiłkiem zawodników i organizatorów i każdy mógł skorzystać z szaszłyków oraz z kiełbasek pieczonych nad ogniskiem popijanych rozgrzewającą kawą i herbatą oraz zapisanym już na stałe w wędkarskim menu gorącym barszczykiem.

Na marginesie niniejszej relacji pragniemy dodać, że w przeddzień zawodów- 17 listopada, członkowie Koła: Hubert Radziński, Alojzy Pacholski i Mariusz Kielma wzięli udział w planowym zarybianiu kroczkiem karpia, lina i karasia polskiego oraz tegorocznego szczupaka pozostających pod opieką skockiego Koła jeziora Dzwonowskiego i jeziora Borowego.