Kolejny sukces skoczanina Artura Glapy w zawodach motocyklowych. Artur niedawno zakończył sezon 2021 jako vicemistrz Pucharu Polski.

Skoczanin na co dzień jest zawodnikiem Motoklubu Oborniki i ściga się na motocyklu w zawodach Pucharu Polski Enduro w całym kraju.

Postanowiliśmy się dowiedzieć jak wyglądał sezon 2021. Na portalu społecznościowym Facebook Artur napisał m.in.:

Nie był to dla mnie łatwy sezon. Rok wcześniej nie radziłem sobie na mokrym, śliskim błocie. Przepracowana zima i treningi w deszczu przyniosły efekty. W tym miejscu wielkie podziękowania dla trenera motocrossu Paweł Szygenda z Pro Style Motocross za przepracowaną zimę.

Karolina Stefania: Mógłbyś tak pokrótce przedstawić na czym polega Twoja dyscyplina sportowa i kto organizuje zawody w których odniosłeś tak wielki sukces?

Artur Glapa: Zawody w których się ścigam są organizowane przez PZM czyli Polski Związek Motorowy. Są to zawody najwyższej rangi w kraju. Motocykl na którym startuje to motocykl enduro Husqvarna Fe 250 2020. Rywalizuję w klasie e1 czyli pojemność silnika do 250 4t.

Oto tabela końcowa wszystkich rund 2021: https://wyniki.motoresults.pl/pl/2021/Enduro/PP/E1/klasyfikacja-indywidualna-sezonu/z_32_56

Karolina Stefaniak: Jak widać na znalezionym w internecie filmie umiejętności technicznych Ci nie brakuje, co zwłaszcza widać w 6:56 minucie filmu z zawodów:

Karolina Stefaniak: Jak wyczytałam na Twoim FB piszesz, że na zawody zabierasz swoich najwierniejszych kibiców, czyli żonę Natalię i córkę Amelię. Jak to wszystko organizujecie?

Artur Glapa: Zawody enduro to spora logistyka i koszty. Wyjazd w piątek rano, a powrót w niedzielę często w nocy. Dziękuję mojej kochanej żonie i córce za wyrozumiałość. Co rundę od początku tygodnia już wszystko szykują, a na samych zawodach często w błocie i deszczu dbają by niczego nie zabrakło w padoku.

Karolina Stefaniak: A jak wyglądają takie zawody?

Artur Glapa: Zawody enduro trwają 2 dni. Trasa rajdu biegnie przez różne tereny od lasów, łąk, tory motocyklowe, a także przeszkody typu belki, opony i kamienie. Dyscyplina enduro wymaga żelaznej kondycji ponieważ często w weekend trzeba przejechać 250-300km w pełnym skupieniu i zmieścić się w limicie czasowym wytyczonym przez organizatora.

Karolina Stefaniak: Czy mniej więcej tak jak na filmie, który znalazłam w sieci?

Artur Glapa: Dokładnie tak.

Karolina Stefaniak: Jakie plany na przyszły sezon?

Artur Glapa: Co do samych startów nie sprecyzowałem jeszcze dokładnie w jakich zawodach pojadę chociaż przygotowania kondycyjne już zacząłem. Do tej pory w ciągu 4 lat w dwóch dyscyplinach (superenduro i enduro) zdobyłem 4 tytuły. Myślę nad kolejnym wyzwaniem by była motywacja do dalszego rozwoju.

Na pewno chciałbym na naszym torze zorganizować 2 duże imprezy motocyklowe (enduro i motocross). Po sukcesie organizacyjnym Mistrzostw Polski Superenduro 2019 i Piknik Motocross 2021 widać, że zawodnicy do nas wracają często z końca Polski, a dla kibiców jest to świetne widowisko jednak wszystko zależy czy będą na to finanse.

Karolina Stefaniak: Czy chciałbyś jeszcze coś dodać?

Artur Glapa: Jeśli mogę chciałbym podziękować wszystkim, którzy mi kibicowali cały sezon.

Bardzo dziękuję swoim sponsorom za wsparcie. Bez Was mój udział w zawodach byłby niemożliwy: Motorex DP, Miasto i Gmina Skoki, Auto Plutek, Garden Bruk Ogórkiewicz, Ubezpieczenia Anita Pudliszak, Mariola Nowakowska, Deva Systems, Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Drogosz Susupension, SM Stickers, Senza Bezglutenowa, Motoklub Oborniki, EnduroSkokiWlkp”

Karolina Stefaniak: Czego życzy się motocykliście na przyszłość?

Artur Glapa: Tyle razy przekroczyć metę co wystartować i ogólnie braku kontuzji.

Karolina Stefaniak: A więc niech tak się stanie, czego życzę Ci w imieniu swoim, jak i mieszkańców naszej gminy.

Poniżej galeria zdjęć z sezonu 2021 z archiwum prywatnego Artura Glapy: