Startujący 30 sierpnia w Mistrzostwach Polski Juniorów w Gdańsku w chodzie na 20 km Mateusz Nowak z czasem 1:34:12 zameldował się pierwszy na mecie. Tym samym zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Skoczek” stanął na czołowym miejscu na podium – zdobył Złoty Medal i Tytuł Mistrza Polski Juniorów.          

           Sukces ten otwiera mu drogę do dalszych startów na zawodach krajowych i międzynarodowych. Jest on tym bardziej godny podkreślenia, że skoczanin startując w nim z kontuzjowaną nogą mimo bólu nie poddał się i osiągnął zwycięstwo.

Obecny Złoty Medal, to 3 „złoto” zdobyte w tym roku przez trenowanego przez ojca Wiesława Nowaka Matusza – wcześniej były: medal za zwycięstwo w marszu na 5 km w hali oraz w marszu na 10 km na stadionie.

Gratulując naszemu Medaliście odniesionego zwycięstwa życzymy mu wytrwałości oraz sukcesów na obranej niwie sportowej.