W lipcowym wydaniu Wiadomości Skockich zapowiadaliśmy start Łukasza Nowaka w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski w Szczecinie.

Dzisiaj natomiast już z przyjemnością komunikujemy, że 30 lipca br. skoczanin startujący w barwach AZS Poznań w chodzie na 20 km, po zaciętej walce w nietypowych warunkach – na terenie przy budowanej hali sportowej i sztucznym oświetleniu – zwyciężył z wynikiem 1,22,10. Tym samym Łukasz Nowak zdobył Złoty Medal i tytuł Mistrza Polski. Jego rywale uzyskali: Rafał Fedaczyński czas o 15 sekund, a Rafał Augustyn 0 24 sekundy gorszy.

Tak więc Łukasz ostatecznie zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Europy w Zurychu gdzie 15 sierpnia wystartował w chodzie sportowym na dystansie 50 km.

Obserwując tę konkurencję widzieliśmy, że Łukasz przez długi okres czasu dobrze radził sobie na trasie – na 20 km był 8-mym, a na 30 km był 7-mym.

Niestety Łukasz musiał zejść z trasy na około 30 km z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda. Nasz finalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu również w chodzie na 50 km próbował walczyć z kontuzją i kontynuować swój marsz, lecz niestety dolegliwość uniemożliwiła mu to. Ostatecznie kontuzja okazała się na tyle poważna, iż interweniowały służby medyczne, które musiały pomóc mu zejść z trasy. Sympatycznemu zawodnikowi życzymy przede wszystkim zdrowia.

Przy tej okazji przypominamy też, że młodszy brat Łukasza, Mateusz Nowak zdobył Złoty Medal w chodzie sportowym na dystansie 10 km podczas rozegranych 29 czerwca w Toruniu Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkoatletyce – Mateusz obecnie pod opieką ojca Wiesława przygotowuje się do startu na 20 km w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się 30 sierpnia w Gdańsku.