Łukasz Nowak14 lipca Polski Komitet Olimpijski zatwierdził ostateczną ekipę sportowców, którzy będą reprezentować nasz kraj podczas zbliżających się wielkimi krokami Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (5-21 sierpnia 2016). W ekipie znalazło się 240 sportowców (100 kobiet i 140 mężczyzn) oraz 200 osób współpracujących z zawodnikami.
Dla nas skoczna najważniejsze jest to, że po raz drugi na Igrzyska pojedzie nasz mieszkaniec Łukasz Nowak. Jest to wielce utalentowany zawodnik, który cztery lata temu na Olimpiadzie w Londynie w chodzie na 50 km wywalczył 8 miejsce. W tym roku Łukasz będzie reprezentował Polskę na dystansie 20 km. Niedawno Łukasz wywalczył tytuł Mistrza Polski w chodzie na 20 km. Brawo 🙂

wojciechowskiSkocki akcent będzie miało także ponownie wioślarstwo. Wieloletnim trenerem czwórki podwójnej mężczyzn jest mieszkaniec Skoków Aleksander Wojciechowski, który wiele potrafi wykrzesać ze swoich podopiecznych. 8 lat temu jego wychowankowie zdobyli olimpijskie złoto w tej dyscyplinie. Pisaliśmy o tym w artykule. Aleksander Wojciechowski – Skoczanin z wyboru, poprowadził polskich wioślarzy po Olimpijskie Złoto

Skład wioślarzy od tego czasu się zmienił, ale to także nieźle zapowiadająca się drużyna z szansami na medal. Niedawno na poznańskiej Malcie podczas zawodów Pucharu Świata wywalczyli III miejsce.

Czeka nas wiele nieprzespanych sierpniowych nocy. Wioślarze będą walczyć o swoje na początku, a Łukasz pod koniec Olimpiady.

Cokolwiek przywiozą, albo nie przywiozą nasi sportowcy i ich trenerzy to i tak będziemy z nich dumni 🙂