19 – 21 lipca br w Toruniu miały miejsce 89 Mistrzostwach Polski Seniorów w Lekkoatletyce. Mieszkaniec Skoków Łukasz Nowak w chodzie sportowym na dystansie 20 km z czasem 1:22:42 zajął II miejsce zdobywając tytuł Vice-Mistrza Polski.

Wynik Łukasza potwierdził jego przygotowanie do sezonu. Został, więc oficjalnie potwierdzony przez zarząd związku do reprezentowania Polski podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Moskwie. Łukasz, start na swoim koronnym dystansie 50 km będzie miał 14 sierpnia. Początek wyścigu godz. 8:30 (czyli 6:30 czasu polskiego). Trzymajmy kciuki przed telewizorami !!!

Lukasz_1 Lukasz_2 Lukasz_3

Podobny wyczyn zaliczył młodszy brat Łukasza, Mateusz Nowak zajmując z czasem 50:43.49 II miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, którzy w tym roku rywalizowali w dniach 26 – 28 lipca na stadionie AZS Łódź.

Mateusz_1 Mateusz_2 Mateusz_3 Mateusz_4

Gratulacje dla obu zawodników i ich trenerów, Krzysztofa Kisiela i Wiesława Nowaka.