Jarosław Pachela łowiąc 3,28 kg ryb zwyciężył w Zawodach Spławikowych Aktywu Koła PZW Nr 120 w Skokach. Impreza, z udziałem 22 wędkarzy- członków skockiego Koła, odbyła się 2 lipca na Łowisku Ruda Koźlanka koło Mieściska, a jej celem była swego rodzaju rekompensata dla członków szczególnie zaangażowanych w pracy Koła oraz integracja  „moczykijów” i ich rodzin.

Rozpoczęła się o godzinie 7 zbiórką uczestników, omówieniem regulaminu oraz losowaniem stanowisk wędkarskich, po którym rozpoczęło się tradycyjne nęcenie i łowienie ryb. Wędkowanie trwało od godziny 8 do 12, o jego koniec, oznaczał rozpoczęcie prac Komisji sędziowskiej w składzie Mariusz Kielma, Jacek Dudek i Robert Chelwing , która oprócz ogólnej klasyfikacji wagowej dokonała też pomiaru największych złowionych ryb. Z kolei, wszyscy  skupili się wokół przygotowanego przez właściciela Łowiska- Janusza Pawlińskiego poczęstunku w postaci kiełbasek i karkówki z grilla.

Teraz też nadszedł czas na ogłoszenie wyników wędkowania oraz na uhonorowanie zwycięzców. Dokonali tego, Kapitan sportowy Mariusz Kielma i Prezes Koła Jacek Dudek. Okazało się więc, że tryumfatorem dnia, tj. zdobywcą I miejsca w klasyfikacji ogólnej został Jarosław Pachela, który złowił 3,28 kg ryb. Na II miejscu, z wagą 2,10 kg ryb uplasował się Marian Konrad, a na III z wagą 1,62 kg ryb Wojciech Kłosowski. Ich zwycięstwo upamiętniać będą Puchary Pamiątkowe. Okazało się też, że zwycięzca zawodów –  Jarosław Pachela, złowił również największą rybę – karpia o długości 0,49 cm, za którą „zgarnął” nagrodę ufundowaną przez Roberta Chelwinga w postaci 70 złotowego bonu na zakup sprzętu wędkarskiego. Nagrody zdobyte przez „Jarka” dopełnia kolejna, ufundowana przez właściciela Łowiska, tj. prawo do 5 godzinnych bezpłatnych połowów na Łowisku.

By nasza relacja z Zawodów „Aktywu” była pełna pozwolimy sobie zaznaczyć, że los tego dnia uśmiechnął się do 10 wędkarzy, do siatek których trafiły ryby, a  oprócz już wspomnianych byli to- wymieniamy wg kolejności zajętych miejsc: Mirosław Kamiński, Paweł Dudek, Tomasz Makowski, Piotr Babrakowski, Jarosław Klewenhagen, Alojzy Pacholski i Zbigniew Kujawa.

Imprezę w Rudzie Koźlance wykorzystano też do uhonorowania zwycięzców Towarzyskich Zawodów Morskich zorganizowanych w dniu 12 czerwca na kutrze „Nurek” w Kołobrzegu. Była to jedna z wielu wypraw „naszych moczykijów”, którym nie wystarczają już tradycyjne zasadzki na karpia lub polowania na sandacza, na dorsze. Jej organizatorami byli Jacek Dudek i Mariusz Kielma, a Pucharami Pamiątkowymi uhonorowani zostali wędkarze, którzy ówczesną wyprawę zakończyli złowieniem najwięcej dorszy, a więc: Henryk Eliński, Leszek Stoiński i Roman Stoiński.

Mówiąc o aktywności zespołowej wędkarzy, nie można pominąć też udziału reprezentacji Koła w zorganizowanych 9 lipca na „Kocich Dołach” w Starorzeczu Warty w Luboniu, Zawodach Wędkarskich o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Lubonianka”. Startująca w tych Zawodach nasza

drużyna w składzie Henryk Eliński, Robert Chelwing, Karol Neumann i Mariusz Kielma w ogólnej punktacji zajęła I miejsce, a jej sukces upamiętnia Puchar Prezesa „Lubonianki”, a wzmacniają Medale pamiątkowe i nagrody rzeczowe w postaci kołowrotków wędkarskich.

Na podstawie informacji przekazanych przez Sekretarza Koła Piotra Babrakowskiego.

Zdjęcia z zawodów Agnieszka Dudek: