Po zakwaterowaniu, w pięknym Ośrodku Akademii Sztuk Pięknych, w godzinach popołudniowych nasi goście przybyli na stawy „U Leszka”, gdzie już ich oczekiwali skoccy wędkarze wraz ze swymi rodzinami, którym towarzyszył przewodniczący Rady Zbigniew Kujawa także członek Koła PZW. Po sympatycznych powitaniach, nastąpiło trwające do zmierzchu wędkowanie. Spotkanie zakończyło się wędkarską grochówką, oraz kiełbaską i karkówką z grilla. Dla amatorów słodkiego były też placki i małą czarna, a każdy spragniony mógł się uraczyć „Zimnym Lechem” i szeroką gamą napojów chłodzących.

W trakcie pobytu goście mieli możliwość podziwiać też skockie jeziora oraz odwiedzić Klub Wędkarza, w których ogólny podziw wzbudzały zgromadzone tu trofea wędkarskie. Organizatorzy pobytu zorganizowali też Zawody Wędkarskie na jeziorze w Wojnówku, w których zwycięzcą została reprezentacja Bardowick. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele Skoków, a trzecie zawodnicy z Drechterland.

Wizyta w Skokach jak zawsze umożliwiła też gościom zwiedzenie naszego kraju. Była więc wizyta na Lednicy połączona z pobytem pod Bramą Rybą i w Domu Jana Pawła II oraz wizyta w Gnieźnie z pobytem w Katedrze, w tym na wieży widokowej skąd podziwiano Gniezno i okolice.

Zacieśnieniu znajomości i przyjaźni służyły też wieczorowe spotkania Skoczan i gości oraz spotkanie pożegnalne w Ośrodku Akademii, w trakcie którego ogłoszono wyniki zawodów, wręczono pamiątkowe puchary oraz medale upamiętniające spotkanie wędkarzy trzech gmin partnerskich – Bardowick, Drechterland i Skoków.

no images were found