Stadion przy ulicy Parkowej w Skokach w niedzielę 16 czerwca zamienił się w miejsce rywalizacji strażaków ochotników z gmin Mieścisko i Skoki. W zawodach udział wzięło dziewięć drużyn Ochotniczych Straży Pożarnej oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewcząt i chłopców. Swoje umiejętności zaprezentowała także drużyna seniorska kobiet z OSP Sarbia.

W trakcie rywalizacji strażacy zmierzyli się w konkurencjach: sztafecie oraz bojówce. Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:

 1. OSP Mieścisko
 2. OSP Gołaszewo
 3. OSP Popowo Kościelne
 4. OSP Rościnno
 5. OSP Skoki
 6. OSP Żabiczyn
 7. OSP Kłodzin
 8. OSP Lechlin
 9. OSP Sarbia – dyskwalifikacja

MDP Chłopcy

 1. Mieścisko
 2. Popowo Kościelne
 3. Kłodzin

MDP Dziewczęta

 1. Popowo Kościelne
 2. Mieścisko

Nagrody oraz gratulacje druhom przekazali mł. bryg. Jacek Rochowiak Komendant Powiatowy PSP w Wągrowcu, druh Andrzej Woźnicki wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego i prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Wągrowcu, Piotr Kaczmarek Prezes OSP w Skokach, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mieścisku Kacper Lipkowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Wojciech Cibail.