„Dzień matki, dziecka i ojca”

Na uroczystość do Glinna w dniu 31 maja zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy naszego sołectwa „Glinno, Antoniewo Górne i Niedarzyn”.

Mieszkańcy przybyli całymi rodzinami na boisko sportowe. Rada Sołecka zadbała, aby w tym dniu niczego nie zabrakło. Był tort okolicznościowy, słodycze, placki i lody.

Atrakcją dla wszystkich był przyjazd strażaków z OSP w Skokach, którzy mile ochłodzili gorące powietrze na boisku swoimi pokazami. Strażacy zrobili pokaz nie tylko armatką wodną, ale także udzielaniem pierwszej pomocy. Dzieci były bardzo szczęśliwe, widząc wóz strażacki, mogąc go dotknąć i obejrzeć.
Po pokazach odbyły się zawody sportowe dla chętnych, w których uczestniczyły dzieci i mamy. Następnie rozpalone zostało ognisko, w którym później smażyliśmy kiełbaski. Na zakończenie dnia odbyła się zabawa taneczna, która trwała do późna w nocy.

Mieszkańcy sołectwa dziękują za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, a przede wszystkim Panu Burmistrzowi Tadeuszowi Kłosowi min. za kupno siatek na bramki, strażakom i ich przełożonym za przyjęcie zaproszenia, Piekarni „EMKA” Pana Migasiewicza za sponsoring bułek i pączków, Cukierni „PISTACJA” za dowiezienie tortu, oraz wszystkim którzy pomogli nam w tym dniu.
Serdecznie dziękuję w imieniu mieszkańców i swoim.

 

Zabawa taneczna „Na powitanie lata”

 

Dnia 21.06.2008roku w sołectwie Glinno, odbyła się zabawa taneczna „Na powitanie lata”. Zaproszone zostały okoliczne wsie i nie tylko. Przybyli mieszkańcy Antoniewa Górnego, Rakojad, Bliżyc, Jagniewic, Raczkowa, Popowa Kościelnego i inni.

Do tańca przygrywał nam zespół muzyczny „S I M P T A L”
Był grill, słodycze, napoje oraz kawa. Wspaniale bawiliśmy się do 2:30 w nocy.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i obiecuję że to nie była ostatnia taka impreza.
Osobno i z całego serca chciałabym podziękować paniom z Rady Sołeckiej, na które zawsze mogę liczyć. Paniom: Katarzynie Iradzkiej i Justynie Wypyszczak oraz wszystkim mieszkańcom Glinna za pomoc, aby w naszej wsi żyło się lepiej.

Sołtys Sołectwa Glinno
Beata Gronowicz