Zakończył się rok szkolny i młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie rozjechała się po Polsce. Towarzyszą im wspomnienia dni trudnych, ale też i miłych przeżyć związanych z sukcesami, o których mówiono w Ośrodku. Ale nie tylko. Pisała też o nich prasa i można było przeczytać na stronach internetowych Ośrodka i Samorządów Lokalnych.

W kilku słowach chcę o tych sukcesach wspomnieć. Czynię to tym chętniej, że antoniewska młodzież reprezentowała nie tylko Ośrodek, ale też Miasto i Gminę Skoki oraz Powiat Wągrowiecki.

Bo przecież, uczestnicząca 14.06.br. 35 osobowa grupa młodzieży, w towarzystwie opiekunów: Katarzyny Kalki, Bartosza Seidlera i Grażyny Lubawej oraz reprezentującego LZS Mirosława Piechockiego w 11,5 kilometrowym Rajdzie Pieszym, organizowanym pod hasłem „Witamy Wakacje”, a stanowiącym III etap współzawodnictwa turystycznego powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, zdobyła I miejsce dla powiatu wągrowieckiego. II miejsce wywalczył powiat koniński, a III powiat szamotulski.
Nasza reprezentacja wystawiła 5 drużyn, przy czym każda zaopatrzona w mapki z trasą Rajdu już na starcie musiała oddać jedną pracę plastyczną propagującą ochronę przyrody i zachowania proekologiczne, a następnie meldując się na punktach kontrolnych, uczestniczyć w konkursach sprawnościowych.
Po podsumowaniu wszystkich punktacji okazało się też, że jedna z naszych drużyn wywalczyła I miejsce w punktacji drużynowej, a nasi uczestnicy mogą pochwalić się zajęciem dobrych miejsc w indywidualnych konkurencjach sprawnościowych.

I tak: w rzucie podkową do celu-bardzo dobrą precyzją wykazał się Jakub Kąkol i on też zdobywając I miejsce, stanął na najwyższym podium. Analogiczny wynik i I miejsce na podium za rzut lotką zdobył też Bartosz Seidler, a w konkurencji „ Niespodzianka”, II miejsce zyskał Dawid Konopka, a III miejsce Jakub Kąkol.

Komisja wysoko oceniła też pracę plastyczną propagującą ochronę środowiska wykonaną przez Agnieszkę Tutaj, a jej praca zyskała II miejsce w ogólnej punktacji.

Ale udział w Rajdzie, to nie jedyne osiągnięcie antoniewskiej młodzieży. Wcześniej, bo 25.05 uczestniczyła w Letniej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi i Miast Powiatu Wągrowieckiego w Żelicach. W Spartakiadzie tej młodzież reprezentująca Miasto i Gminę Skoki wywalczyła srebrny medal dla Gminy.
Natomiast w punktacji indywidualnej:
Anna Ratajczak, Ariel Tanistra i Monika Kasprzak, zajęli II miejsce i zdobyli srebrny medal w sztafecie sprawnościowej;
Paweł Kotowski i Marek Szczakowski wywalczyli złoty medal w konkurencji przenoszenia partnera;
Paweł Marcjaniak, Łukasz Pawlikowski i Zbigniew Marciniak uzyskali brązowy medal w przeciąganiu liny;
Paweł Sawała i Paulina Bendyk zdobyli srebrny medal w skoku w dal.

W rezultacie rozegranych gier zespołowych:
– piłki siatkowej, zarówno reprezentacja dziewcząt, jak i chłopców zdobyli brązowe medale,
-koszykówki chłopców- nasi chłopcy okazali się bezkonkurencyjni i wywalczyli złoty medal.
W koszykówce dziewcząt Gminę Skoki reprezentowały dziewczęta z Gimnazjum, które mogą pochwalić się zajęciem II miejsca w tej konkurencji i tym samym przyczyniły się do zdobycia II miejsca przez Gminę Skoki w ogólnej klasyfikacji Gmin Powiatu Wągrowieckiego.

Grażyna Lubawa