Pani Irena Laskowska urodziła się 31 marca 1924 roku w Łosińcu. Sto lat później miała okazję do świętowania wspaniałego jubileuszu w gronie pensjonariuszy, pracowników Domu Opieki Nasz Dom Jabłkowo oraz przybyłych gości.

Pani Irena jest pensjonariuszką placówki od pierwszego dnia jej powstania, czyli od 26 kwietnia 2014 roku – mówi Mateusz Kozłowski. – To bardzo miła, sympatyczna i pogodna osoba.

Jego słowa potwierdza także Danuta Szafran, która jest opiekunką Jubilatki. – Podobnie jak Pani Irena i ja jestem tu od początku funkcjonowania placówki. „Pani Irenka”, bo tak ją tu nazywamy, jest wesołą i pogodną osobą.

Na uroczystość urodzinową przybył burmistrz miasta i gminy Tadeusz Kłos w towarzystwie Blanki Gaździak – Sekretarza Gminy, Joanny Wolickiej – Przywarty, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Skokach, Karoliny Stefaniak – inspektora ds. promocji gminy w UMiG oraz przedstawiciela „Wiadomości Skockich” Franciszek Szklennik. 

Na ręce Jubilatki burmistrz Tadeusz Kłos przekazał list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, okazały bukiet kwiatów i praktyczny prezent urodzinowy. Zabrzmiało także gromkie „Dwieście lat!”

Jubilatce towarzyszyli również Anna i Marian Laskowscy – synowa i syn. Pan Marian jest jedynym dzieckiem Jubilatki. To znany nie tylko w okolicy przedsiębiorca.

– Moja mama jest dla nas przykładem, wręcz wzorem pracowitości. Jej losy powodowały, że gotowa była pracować bez względu na porę dnia i nocy. Zaszczepiła we mnie to samo, podobnie jak szacunek i przywiązanie do wiary. Żałować tylko, że zdrowie nie pozwala już jej na pełne korzystanie z barw życia – powiedział.

Pani Irena doczekała się wnuczki Agnieszki oraz wnuków: Dominika i Michała. Ma też grono pięciorga prawnucząt: Hannę, Stanisława, Igora, Zuzannę i Juliana.

Cała rodzina spotkała się z Panią Ireną 31 marca w dniu jej setnych urodzin.

Warto dodać, że placówka w Jabłkowie organizowała podobną uroczystość pod koniec ubiegłego roku, kiedy to setne urodziny obchodziła Pani Marianna Klupczyńska.

Wszyscy uczestnicy uroczystości zasiedli do słodkiego poczęstunku. Przed uroczystością ks. Krzysztof Burwiel odprawił mszę świętą.

Franciszek Szklennik

Fot.  K. Stefaniak, F. Szklennik, arch. rodzinne M. Laskowskiego: