Pani Marianna Klupczyńska obchodziła 29 listopada swoje 100.urodziny. Z tej okazji usłyszała moc serdecznych życzeń.

Pani Marianna jest od kilku lat pensjonariuszką Domu Opieki – Nasz Dom  w Jabłkowie. Tu także przebywał z nią do śmierci jej małżonek. Dostojna Jubilatka urodziła się Swarzędzu, a droga życiowa wiodła potem przez Olsztyn, Gdańsk i Sopot. Jubilatka miała pięcioro rodzeństwa.

Z życzeniami, kwiatami i upominkiem przybyli do Marianny Klupczyńskiej: burmistrz miasta i gminy Tadeusz Kłos, Blanka Gaździak – Sekretarz Gminy oraz Joanna Wolicka – Przywarty – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Skokach. Byli także członkowie rodziny Jubilatki oraz mieszkańcy DPS-u. W intencji Jubilatki została także odprawiona msza święta.

– Staramy się pamiętać o pięknych jubileuszach mieszkańców naszej Gminy i to bez względu na to, czy są tu od zawsze, czy przebywają od pewnego czasu – mówił do Marianny Klupczyńskiej burmistrz Tadeusz Kłos. – Życzymy Pani wszelkiej pomyślności i zdrowia oraz szerokiego grona przyjaciół. Jestem zaszczycony, że mogę złożyć na Pani ręce życzenia, podarować bukiet kwiatów i wręczyć nasz upominek.

– Pani Marianna jest osobą bardzo energetyczną, potrafiącą zawalczyć o swoje – powiedziała Maria Kozłowska. – W naszej placówce przebywa teraz 26 osób i w marcu czekają nas kolejne setne urodziny.

Na ręce Pani Marianny wręczono wiele przepięknych bukietów kwiatów i okazały słodki upominek w imieniu kierownictwa i pracowników. Wszyscy mieszkańcy placówki i zaproszeni goście zasiedli do wspólnego stołu ze słodkim poczęstunkiem i żywo wspominali wspólny czas spędzony z Jubilatką.

zdjęcia: Franciszek Szklennik