7 listopada odbyła się uroczysta gala podsumowująca plebiscyt pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”, podczas której wyróżniono gminę Skoki i przyznano nagrodę 5.000zł.

W ramach konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, który promuje inicjatywy stawiające na ekologię i lokalną kulturę oraz tradycję, doceniono działania proekologiczne podejmowane przez naszą gminę.

Nagrodzony projekt „Wymiana elektrośmieci” dotyczył organizowanych zbiórek zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w zamian za świąteczne drzewko (edycja zimowa) oraz bratki (edycja wiosenna). Podczas przeprowadzonych akcji, dzięki ogromnej frekwencji mieszkańców, zebrano łącznie ponad 5 ton elektroodpadów.

Warto zaznaczyć, że gmina Skoki jest jedyną gminą w Wielkopolsce nagrodzoną za tego typu przedsięwzięcie.