W sobotę 18 maja przed PSZOK-iem już z od rana ustawiła się kolejka samochodów. To efekt kolejnej akcji wymiany elektrośmieci za sadzonki roślin. Mieszkańcy miasta i gminy mieli okazję już w poprzednich dwóch latach pozyskać choinki przed świętami, potem m.in. bratki, a teraz czekały na nich kwiaty oraz rozsady pomidorów.

Pomysłodawczynią akcji jest Agata Ruta, pracownica Referatu Ochrony Środowiska UMiG w Skokach.

O tym, że pomysł wypalił świadczy ogromne zainteresowanie mieszkańców także w poprzednich akcjach.

W sobotę nad sprawnym przebiegiem akcji czuwały: Agata Ruta, Aleksandra Frankowska, Krzysztof Mańka i Dawid Braciszewki. Wszyscy oni są pracownikami Referatu Ochrony Środowiska. Wspomagał ich Czesław Zaranek, który jednocześnie obsługiwał PSZOK.

A że „pańskie oko konia tuczy”, to do pracy przy wydawaniu kwiatów i rozsad pomidorów dołączył burmistrz Wojciech Cibail.

Włodarz gminy miał okazję do rozmowy z mieszkańcami gminy, którzy nie kryli miłego zaskoczenia widokiem burmistrza uwijającego się przy wydawaniu roślin.

– Akcja zasługuje na słowa uznania i będziemy ją prowadzić dalej. Rozważymy jednak kwestię zmiany lub poszerzenia asortymentu zbieranych odpadów – powiedział burmistrz Cibail.

Kwiaty oraz rozsady pomidorów zostały zakupione w fachowo prowadzonych gospodarstwa ogrodniczych. Przygotowano ich na sobotnią akcję ok. 1000 sztuk.

zdjęcia z akcji, Karolina Stefaniak i Franciszek Szklennik: