11 i 12 czerwca na stadionie miejskim w Skokach odbył się turniej Skoki Cup. Do turnieju zgłoszono 900. zawodniczek i zawodników, w tym ponad stu z Lech Poznań Football Academy Skoki.

Na boisku zaprezentowało się 76 zespołów trenujących na terenie czterech województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Wśród trenerów skockich dzieci dojrzeliśmy Rafała Kędziorę, na co dzień pracującego w Stowarzyszeniu Edukacyjnym TĘCZA w Jabłkowie.

– Graliśmy w ośmiu kategoriach wiekowych: rocznik 2017/18, 2015/16, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009. Gościliśmy zespoły z: Wrocławia, Gorzowa Wlkp., Poznania, Owińsk, Chodzieży, Obornik, Wągrowca, Skórzewa, Murowanej Gośliny, Komornik Wlkp., Swarzędza, Damasławka, Wapna, Dopiewa, Złotowa, Mieściska, Śremu, Kcyni, Gniezna, Rogoźna – informuje Marcin Bejma, główny organizator przedsięwzięcia.

Podkreśla on, że w tych kategoriach wiekowych wynik nie jest najważniejszy ale śmiało możemy powiedzieć, że dzieci ze Skoków zaprezentowały się znakomicie zajmując czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Młode piłkarki i piłkarze dopingowani byli przez licznie przybyłych rodziców i opiekunów.

Gościem turnieju był Tadeusz Kłos, burmistrz miasta i gminy. Samorząd udzielił wsparcia przy organizacji turnieju.

Galeria zdjęć z turnieju autorstwa Wiktorii Paradowskiej przedstawiają młodych zawodników, ich trenerów i opiekunów podczas gry i wręczenia nagród na podium: