KS „Wełna” w Skokach i Lech Poznań Footbol Academy zorganizowali spontaniczny turniej piłkarski nazwany Turniejem Flagi. W rywalizacji wzięli udział młode piłkarki i piłkarze ze Skoków, z Murowanej Gośliny i Wągrowca.

Słoneczna pogoda 3 maja skłoniła wielu rodziców dzieci do obecności w Skokach. W turnieju zagrało dziesięć drużyn. Zanim jednak ruszyła sportowa rywalizacja, to podczas zbiórki drużyn każda z nich rozwinęła flagi narodowe Polski, które organizatorom przekazał Urząd Miasta i Gminy Skoki.

Medale młodym piłkarzom wręczył sam Tadeusz Kłos, burmistrz miasta i gminy. Zgodnie z przyjętymi przez Polski Związek Piłki Nożnej zasadami, w tego typu turniejach nie prowadzi się klasyfikacji punktowej.

Głównym przesłaniem jest dobra piłkarska zabawa i podnoszenie swoich umiejętności. Drużyny mogły rywalizować na prawdziwym piłkarskim boisku i czuć się jak następcy „Lewego”.
Rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy za liczny udział.

Zdjęcia z turnieju Franciszek Szklennik