W sobotę 4 czerwca 2022 na torze motocyklowym w Roszkowie odbyła się I runda Ogólnopolskich Mistrzostw SuperEnduro „Motorex DP SuperEnduro Skoki”.

Są to niezwykle widowiskowe wyścigi motocykli po przeszkodach typu belki, kamienie czy wielkie opony od koparek. Z racji, że tor SuperEnduro w Roszkowie szczyci się mianem najlepszego toru w Polsce kilku zapaleńców ze Skoków z Arturem Glapa na czele gościli zawodników od Szczyrku, aż po Gdańsk. Pogoda dopisała, podobnie jak frekwencja zawodników więc nie było wyjścia, zawody musiały się udać.

Także kilku zawodników ze Skoków brało udział w zawodach. Bartosz Seidler w klasie masters zajął bardzo dobre 6 miejsce, a Mateusz Studziżba w najliczniej obsadzonej klasie hobby stanął na 3 miejscu podium. W klasie młodzik 7 miejsce zajął Kamil Piotrowski 13 lat ze Skoków, a tuż za nim na 8 miejscu uplasował się Tomasz Komasiński z Chociszewa.

Największym pechowcem okazał się Paweł Herot z Potrzanowa, który startował w mocnej klasie Expert. Podczas treningów uszkodził dętkę w tylnym kole. Po szybkiej naprawie podczas pierwszego wyścigu sytuacja się powtórzyła i ten wyścig ukończył na ostatnim miejscu. Do drugiego wyścigu Paweł pożyczył koło od Artura Glapy, który tego dnia nie startował. Cały wyścig jechał płynnie, bez niepotrzebnych błędów i finalnie ukończył go na 2 miejscu. Niestety podczas 3 wyścigu kolejna awaria tzn. zerwał się łańcuch który uszkodził silnik. W tym momencie Skoczanin musiał zakończyć zawody. Miejmy nadzieję, że limit pecha Paweł wykorzystał na maxa podczas tej rundy.

Kibice mogli podziwiać widowiskowe skoki z opon czy belek. Najbardziej pewnie podobały się spektakularne upadki których w tej dyscyplinie nie brakuje.

Podczas imprezy można było również posłuchać muzyki, zjeść coś ciepłego lub wygrać nagrodę wśród kibiców w konkursie prowadzonym przez najlepszego spikera od motosportu Szymona Krupę.

Wydarzenie o takim rozmachu nie byłoby możliwe bez sponsorów:

Miasto i Gmina Skoki,
Motorex DP,
Powiat Wągrowiecki,
Drogosz Suspension,
Sm Stickers,
Deva Systems,
Ubezpieczenie Anita Pudliszak,
X cross,
Mal- Bud Piotr Janka,
Senza Bezglutenowa,
Adventure,
Team Holeshots,
Catering Wołkow,
Raf-Car,
24mx,
Gardenbruk Ogórkiewicz,
DTW Trans,
BaluSteel S.C.,
Art Steel,
Laser Rogoźno

Galeria zdjęć z zawodów, autorstwa fotografia WALERCZUK przedstawia zawodników podczas zmagań na torze motokrosowym: