Drużynowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki rozegrane zostały na Jez. Budziszewskim w sobotę 11 czerwca. Na starcie stanęło 10 trzyosobowych drużyn.

Łowiono na jedną wędkę metodą spławikową. Rywalizowano przez 4 godziny. Komisja zawodów dokonała zważenia złowionych ryb, które następnie wpuszczono do wody.

Otwarcia zawodów dokonał Zbigniew Kujawa, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki w towarzystwie kapitana sportowego zawodów Mariusza Kielmy. Zbigniew Kujawa, wraz z Piotrem Babrakowskim i Łukaszem Kubińskim stanowili drużynę „Radnych”.

Swoją drużynę wystawił także urząd miasta i gminy (Agata Ruta, Magdalena Kujawa, Artur Nowakowski).

Zawody rozegrano w 3 sektorach. Rywalizacja była zacięta i o końcowej klasyfikacji decydowały dosłownie gramy złowionych ryb. Zwyciężyła seniorska drużyna wystawiona przez Koło PZW nr 120 Skoki w składzie: Jacek Dudek, Hubert Radziński, Romuald Dudek. W ich zatem ręce obecny za zakończeniu zawodów burmistrz Tadeusz Kłos wręczył okazały puchar.

2. miejsce zajęła juniorska drużyna koła PZW, w której prym wiodły dziewczyny: Julia Dziabas i Julia Konrad. Trzecim zawodnikiem drużyny był Krystian Dudek.

3. miejsce wywalczyła drużyna „WRAK RACE TEAM”. Tuż za podium uplasowali się „Radni”.

Kolejne miejsca przypadły drużynom: OSP Skoki, UMiG Skoki, Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, Miłośnikom Ziemi Skockiej, Wełny Skoki.

Przed zawodami na uczestników czekało wędkarskie śniadanie, a po ich zakończeniu pyszna grochówka przygotowana przez Karola Neumanna. Wszyscy rywalizujący otrzymali nagrody rzeczowe przydatne każdemu wędkarzowi. Warto dodać, że w drużynie „Miłośników Ziemi Skockiej” łowiła Bożena Kołpowska, która niedawno obchodziła swoje 80. urodziny. Pani Bożeno, Sto lat!

Galeria zdjęć autorstwa Iwony Migasiewicz, Adama Mrozińskiego oraz Franciszka Szklennika przedstawia uczestników zwodów przed startem oraz podczas wręczenia nagród: