Szkoła Podstawowa w Lechlinie, która jest filią Szkoły Podstawowej z Jabłkowa, była w ostatnich dniach miejscem dwóch wydarzeń związanych nierozerwalnie ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia, na zaproszenie sołtysa wsi Pawła Grabińskiego oraz rady sołeckiej, w szkole spotkały się dzieci, które pod okiem pań z koła gospodyń wałkowały, wykrawały foremkami ciasto, piekły i ozdabiały pierniki. W oczekiwaniu na końcowy najmłodsi wysłuchali opowieści o  św. Mikołaju oraz tańczyły śpiewając świąteczne piosenki. Dla rodziców była kawa i ciepły piernik. Na zakończenie przybył oczekiwany Mikołaj, który rozdał dzieciom paczki.

Przyszły anioły

17 grudnia odbył się specjalny występ uczniów szkoły, którzy pod okiem Joanny Tomczak przygotowali wzruszające widowisko odsyłające widzów do magicznego i tajemniczego świata aniołów.

Wyśmienite słowa, piosenki i muzyka, a do tego interesująca choreografia i układy taneczne, pozwoliły nie tylko na refleksję, ale i na chwile prawdziwego wzruszenia. Wielkie słowa uznania dla Joanny Tomczak i Piotra Wiśniewskiego oraz uczniów – artystów wyrazili: Sławomira Kędziora, prezeska Stowarzyszenia Edukacyjnego Tęcza i dyrektorka Szkoły Podstawowej w Jabłkowie oraz Tadeusz Kłos, burmistrz miasta i gminy, który w swoim wystąpieniu nawiązał do nawoływań dzieci o „język anielski” w życiu ludzi.

Słowa podziękowania i życzenia świąteczne przekazał także Piotr Grabiński, radny miejski i sołtys wsi. Rodzice i nauczyciele zaprosili po spektaklu na słodki poczęstunek.

Burmistrz Tadeusz Kłos przekazał na ręce Joanny Tomczak promesę na kwotę 1000 zł i – jak zapewnił włodarz gminy – promesa ma stuprocentowe pokrycie.

Galeria zdjęć z występu autorstwa Franciszka Szklennika: