Już od 1 września na podstawie porozumienia między Samorządem Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Poznania i kierownictwem Kolei Wielkopolskich również mieszkańcy Gminy Skoki, na podstawie jednego biletu miesięcznego nabytego w kolejowej kasie biletowej mogą podróżować pociągiem do i z Poznania i w samej stolicy Wielkopolski oraz środkami komunikacji miejskiej- autobusami i tramwajami- w trakcie pobytu w Poznaniu.

O chęci nabycia takiego biletu, którego cena aktualnie dla Gminy Skoki wynosi 244 zł należy poinformować kasjera kolejowej kasy biletowej.

Oprócz wspomnianych biletów zintegrowanych nadal istnieć będą w sprzedaży dotychczasowe bilety miesięczne na przejazd koleją- stąd też dla uniknięcia ewentualnych kłopotów pamiętajmy o wyraźnym poinformowaniu kasjera jakiego biletu oczekujemy.

Wprowadzenie wspólnych biletów na poruszanie się środkami komunikacji zbiorowej obok zintegrowanych punktów przesiadkowych, do których zalicza się budowany aktualnie punkt w Skokach, jest jednym ze sposobów walki o poprawę czystości powietrza oraz ograniczenia korków komunikacyjnych w Poznaniu.