20 lipca 2017 roku Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos, podpisał porozumienie o przystąpieniu Gminy Skoki do grupy zakupowej gazu ziemnego. Uroczyste podpisanie nastąpiło w siedzibie Stowarzyszenia Metropolia Poznań, przy ulicy Prymasa Wyszyńskiego 8 w Poznaniu.

Powołanie tej grupy ma na celu uzyskanie niższej ceny zakupu gazu ziemnego. Dzięki temu Gmina będzie płacić niższe rachunki za gaz zużyty w budynkach komunalnych. Obecnie ogrzewanie gazowe ma budynek użytkowo-mieszkalny na Poznańskiej 2, obiekty szkoły Podstawowej w Skokach, budynek mieszkalno-użytkowy na Placu Powstańców Wielkopolskich 18, budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach, budynek administracyjny przy stadionie miejskim. W kolejnych latach włączone zostaną budynki biurowe Urzędu Miasta i Gminy oraz cały budynek mieszkalno-użytkowy byłego Gminnego Ośrodka Zdrowia.

Szacuje się, że oszczędności dla Gminy z tego tytułu mogą wynieść nawet 15-20%.