A zapalili go w 28 lipca znamienici goście w osobach: Wojciecha Jankowiaka, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego,Zdzisława Kowalskiego, Prezesa Zarządu Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa i Andrzeja Mikołajczaka, dyrektora tej spółki, którym towarzyszył Tadeusz Kłos, Burmistrz Miasta i Gminy Skoki. Nie obyło się bez poświęcenia tego znicza przez dziekana ks. Karola Kaczora oraz przemówień dostojnych gości. Zasłużonym osobom dla gazyfikacji miasta i gminy burmistrz Kłos podziękował pamiątkowymi statuetkami. 

 

Jakże był to piękny moment, którego… spotęgowała deszczowa pogoda. W strugach wody zapalony gaz ukazał swoją krasę, jakby na przekór trudom gazyfikacji. Burmistrz Kłos tego dnia był wyjątkowo szczęśliwy, no bo gaz w Skokach to wielki krok w przyszłość, która dobrze wróży rozwojowi miasta i gminy. Już na początku XX wieku Skoki miały gaz wytwarzany z nafty, który wykorzystywano w 46 miejskich latarniach i 86 odbiorców indywidualnych. 

Gaz podciągnięto z Wągrowca i teraz Skoki są drugą miejscowością w powiecie, która chełpi się tym dobrodziejstwem. Wielkopolska Spółka Gazownictwa pobudowała tę magistralę oraz sieć gazową średniego ciśnienia na obszarze większości miasta. Burmistrz Miasta i Gminy zdeklarował się wybudować sieć gazową na ulicach: Wągrowiecka, Jana Pawła II (częściowo), Ogrodowa, Łąkowa, Mickiewicza, Sienkiewicza, Słowackiego, Zamkowa, Kazimierza Wielkiego, Ciastowicza, Dworcowa i Dąbrowskiego, ale bez przyłączy gazowych. 

W tym roku gaz popłynie w części miasta od ul. Ciastowicza w kierunku Poznania, a tam leżą dwie skockie szkoły, w których ogrzewanie gazowe zastąpi olejowe. W następnym roku gazyfikacją objęte zostaną dalsze ulice oraz Antoniewo. Aby gaz doprowadzić do któregokolwiek osiedla musi znaleźć się grupa kilkunastu chętnych mieszkańców. Zapewne ich nie zabraknie.

Uroczystość zapalenia płomienia gazowego, jaka miała miejsce w Przedszkolu Samorządowym przy ul. Sienkiewicza, była też okazją do uhonorowania dwóch osób Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego, które na wniosek Poznańskiego Oddziału Stowarzyszenia Naukowo – Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazownictwa otrzymali: Ryszard Białczyk, kierownik rejonu Dystrybucji Gazu w Gnieźnie i Jan Wicorek, kierownik działu Eksploatacji Infrastruktury Gazowniczej w Poznaniu.