26 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu podpisano porozumienia dotyczące powstania grupy zakupowej gazu ziemnego, podobnie jak rok wcześniej.

Szacowane oszczędności grupy będą wynosić na poziomie ponad 200 tys. zł w 2019 roku. Na terenie obszaru objętego działalnością Stowarzyszenia Metropolia Poznań, chęć udziału w grupie zgłosiło 14 podmiotów, w tym 7 jednostek samorządu terytorialnego, reszta to instytucje gminne.

Podmioty, które wyraziły chęć uczestnictwa w grupie zakupowej gazu: Gmina Dopiewo, Miasto i Gmina Skoki, Miasto i Gmina Szamotuły, Gmina Komorniki, Miasto i Gmina Kórnik, Miasto Luboń, Gmina Oborniki, a także Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Szamotułach, Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki, Ośrodek Kultury w Luboniu, KOM-LUB sp. z o.o., P.T. TRANSLUB sp. z o.o., LOSIR sp. z o.o., Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach.

Gmina Skoki dzięki przynależności do grupy będzie płacić mniej za gaz we wszystkich instytucjach publicznych w niego wyposażonych, wchodzi w to także przystosowany do gazu budynek Urzędu Miasta i Gminy Skoki. Przypominamy, że na ten cel Gmina pozyskała 85 % kosztów, to jest ponad 600 tyś złotych.

Na podstawie materiałów z Metropolii Poznań  
Karolina Stefaniak