Zanim szkolne plecaki zostały odłożone w kąt na ponad dwumiesięczną przerwę, przyszedł czas na uroczyste wręczenie świadectw, na których – mamy nadzieję – znalazły się same dobre i bardzo dobre oceny. W piątek, 21 czerwca w hali widowiskowo-sportowej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego skockiej podstawówki.

Gratulacje uczniom oraz podziękowania rodzicom i gronu pedagogicznemu ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach przekazał burmistrz Wojciech Cibail: W kończącym się roku szkolnym gratuluję uczniom wspaniałych sukcesów i osiągnięć. Doskonale wiecie, jak wiele zależy od wykorzystania szansy, którą stawia przed Wami szkoła. Życzę, aby dwa miesiące letniego wypoczynku były atrakcyjne i interesujące, ale przede wszystkim – bezpieczne, przeżyte z rozwagą i wyobraźnią. Rodzicom oraz nauczycielom i wychowawcom składam wyrazy uznania za trud oraz wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie naszych dzieci i młodzieży. Dziękuję, że przekazujecie młodemu pokoleniu wiedzę oraz niezbędne umiejętności – podsumował burmistrz.

Burmistrzowi towarzyszył Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki Hubert Czarnecki oraz kierownik Referatu Oświaty Beata Nowak – Szmyra.

W szkole podstawowej w Skokach wakacje rozpoczęło dzisiaj 668 uczniów. W zacnym gronie prymusów znalazło się 148 dzieci, które odebrały świadectwa z wyróżnieniem. Mury skockiej podstawówki opuszcza w tym roku 40 absolwentów klas ósmych.

W szkołach podstawowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA rok szkolny zakończyło 207 uczniów, a 43 z nich odebrało świadectwa z wyróżnieniem. 7 absolwentów zakończyło tu edukację.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 było także dobrym momentem dla podziękowania za całokształt pracy i wkład w kształcenie młodych pokoleń, odchodzącemu na emeryturę dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Adam Mickiewicza w Skokach Wiesławowi Berendtowi.

Wszystkim dzieciom, nauczycielom oraz pracownikom społeczności szkolnej życzymy spokojnych, udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.