Zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej w Wągrowcu

Jak co miesiąc uczniowie klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Antoniewie wzięli udział w cyklicznych zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej, tym razem pod hasłem – wybory parlamentarne.

Wychowankowie uczestniczyli w szeregu zdań związanych z parlamentaryzmem, zostali również zapoznani z krótką historią polskiego parlamentu. Na zakończenie wychowankowie zobaczyli lokal wyborczy, mogli się poczuć jak przyszli wyborcy.

Sylwia Widzińska

Dzień Szalonej Fryzury

20 października 2023 roku Samorząd Uczniowski MOW zorganizował jedną z wielu akcji, mających na celu integrację młodzieży, zwłaszcza nowo przybyłej do placówki.

Tym razem był to Dzień Szalonej Fryzury, młodzież i nauczyciele aktywnie włączyli się w akcję przygotowując kolorowe i oryginalne fryzury. Z niecierpliwością czekamy na kolejne działania Samorządu.

Sylwia Widzińska

Konkurs –„ Kapliczki i krzyże przydrożne”

Wrzesień zaczął się dla wychowanków z MOW przyjemnie, ponieważ dostaliśmy informację, iż nasi uczniowie, biorący udział w konkursie fotograficznym zajęli:
I miejsce Oliwier Anlauf
II miejsce Mateusz Kaniecki
III miejsce Karina Nowak

I wyróżnienia: Diana Kutsenko, Amelia Makuchowska i Marlena Gansewska. Konkurs organizowany był przez Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią. 

Na zdjęciach uwieczniono miedzy innymi figury i krzyże w Janiewicach, Jabłkowie, Raczkowie, Skokach, Łęgowie i Przysiece. Laureaci zostali zaproszeni na wręczenie nagród, a przy okazji postanowiliśmy zwiedzić skansen.

Dziękujemy dyrekcji muzeum i pani przewodnik za ciekawą wycieczkę po terenie. Wychowankowie poznali  architekturę, kulturę i życie wielkopolskiej wsi.

Sylwia Widzińska

Pamięć o Tych co odeszli …..

Jak co roku uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie odwiedzili groby w Raczkowie i Skokach.

Młodzież porządkowała groby i teren wokół nich. Każda taka wizyta na cmentarzu jest nieocenioną żywą lekcją historii, której celem jest ocalić od zapomnienia, kształtuje również wśród młodych ludzi postawy patriotyczne.

„Przemijamy. Stare ustępuje miejsca nowemu, w ten sposób świat posuwa się naprzód. Ale pamiętajmy o tych, którzy odchodzą – ta pamięć daje im nieśmiertelność”.

Rafał Kosik

Akcja – „Sprzątamy dla Polski”

4 października 2023 roku odbył się finał akcji „Sprzątamy dla Polski”, na terenie całego kraju. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie postawy odpowiedzialności społecznej, patriotyzmu oraz troski o środowisko naturalne.

Uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie aktywnie włączyły się w akcję tworząc patrol ekologiczny, który zajął się porządkowaniem najbliższej okolicy.

Sylwia Widzińska