Gmina Skoki jest niekwestionowanym liderem w ilości złożonych wniosków w programie Czyste Powietrze.

W 2021 nasi mieszkańcy złożyli 100 wniosków, bijąc na głowę resztę gmin Powiatu Wągrowieckiego (Damasławek – 25, Gołańcz – 34, Mieścisko – 32, Gmina Wągrowiec – 88, Miasto Wągrowiec – 59, Wapno – 9, sąsiednia Murowana Goślina z Powiatu Poznańskiego – 64). W obecnym 2022 utrzymujemy ten trend na tle wspomnianych gmin.

100 złożonych w ubiegłym roku wniosków daje Gminie Skoki 330 miejsce na tle wszystkich gmin w Polsce, które zawarły porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na te chwile to blisko 85 % wszystkich gmin w Polsce.
Przypomnijmy łączna ilość wszystkich gmin w naszym kraju to 2477 lokalnych samorządów.

Znaleźliśmy się w gronie najlepszych 625 gmin z całego kraju które uzyskają dodatkowe fundusze na promocję wymiany „kopciuchów” i termomodernizacji domów.

W ramach wspominanego wyżej porozumienia w naszej gminie działa Gminny punkt konsultacyjno – informacyjny programu Czyste Powietrze  w siedzibie Urzędu.

Konsultantem jest pan Stanisław Kida, który przyjmuje zainteresowane osoby w poniedziałki w godzinach 9-14 i w środy w godzinach 8-13. W tym czasie można skontaktować się z doradcą telefonicznie na numer 61 89 25 801. Kontakt emial: czystepowietrze@gmina-skoki.pl

Więcej o zasadach programu dowiesz się ze strony:

https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/