Wakacje zakończone, a więc czas podsumować letni wypoczynek organizowany przez szkołę. W sumie z oferty szkolnej skorzystało ponad 400 uczniów, a było z czego wybierać.

Wakacyjne eksperymenty naukowe

Wakacje z eksperymentami naukowymi? Dlaczego nie! Z takiej możliwości skorzystała grupa uczniów, która w pierwszych dniach lipca wraz z nauczycielami – Danutą Kobus-Bogunią, Małgorzatą Adrych i Agatą Orzechowską wybrała się do Młyna Wiedzy w Toruniu. Czy było warto? Za tym z pewnością przemawiają zaangażowanie i uśmiechy uczniów, którzy na czterech piętrach nowocześnie urządzonego budynku zgłębiali prawa fizyki i chemii oraz odkrywali ciekawostki z dziedziny biologii i geografii. Spośród wielu atrakcji Młyna Wiedzy większość stanowią interaktywne wystawy i specjalne stanowiska, przy których zwiedzający wykonują zadania. Stanowiska zaopatrzone w instrukcje sprawiły, iż uczniowie zmagali się z zadaniami samodzielnie, korzystając z pomocy nauczycieli i pracowników tylko w nielicznych przypadkach. Niektóre stanowiska wymagały współpracy, inne rozwijały pamięć krótkotrwałą i kreatywność lub wspomagały logiczne myślenie i rozwijały zdolności manualne. Bez wątpienia wszystkie stanowiska i eksponaty stanowiły nie tylko idealne uzupełnienie i poszerzenie wiedzy uczniów, lecz również okazję do zabawy i integracji ze szkolnymi rówieśnikami.
Agata Orzechowska

Cztery wycieczki dydaktyczno-naukowe do Poznania

Także w lipcu głodni wiedzy uczniowie odwiedzili Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu, a w nim Wystawę Czerwoną pełną kolorów, faktur i stanowisk z urządzeniami wzmacniającymi moc sprawczą Małych Odkrywców, którzy kręcili, pompowali, przykładali magnesy i obserwowali efekty własnych działań.

W ramach realizowanego w szkole projektu „Skok do wiedzy”, uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili również poznańską Palmiarnię oraz Nowe Zoo. Pobyt w placówce botanicznej był okazją do wspaniałego spaceru wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych, żywych ptaków, szumu wody i akwariów pełnych egzotycznych płazów i ryb. Te ostatnie, ku radości dzieci, były przez nie dokarmiane specjalnym pokarmem. Z kolei w Nowym Zoo obowiązkowym przystankiem zawsze była słoniarnia i jej mieszkańcy, wybieg tygrysa syberyjskiego i motylarnia. Kto jeszcze mieszka w Zoo? Trzeba sprawdzić samemu!

Wszystkie cztery podróże w świat nauki kończyły się smacznym obiadem w szkole, a miejsca, które odwiedziliśmy były źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych – nieustannie zachwycając tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia! W tych czterech wycieczkach brało udział około 160 uczestników.
Renata Stróżewska i Anna Dorawa

Półkolonie w ramach realizowanego projektu „Mały Inżynier”

Fundacja Mały Inżynier i szkoła w Skokach, chcąc wyjść naprzeciw potrzebom rodziców i ich pociech spędzających lato w domu, zorganizowała pięciodniowe wakacyjne półkolonie.

Wakacje ze szkołą dowiodły, że zagadnienia związane z robotyką, eksperymentami oraz elektroniką, stanowiły fascynującą bazę do wspaniałej zabawy. Czas spędzony z Małym Inżynierem to nie tylko świetna zabawa połączona z nauką, ale również okazja do aktywnego spędzania czasu z innymi młodymi uczestnikami wakacyjnych półkolonii. Wszystkie zadania, jakie pojawiały się w trakcie zajęć, rozwiązywane były w grupach, gdzie zawsze występowała burza mózgów, a atmosfera była pełna śmiechu i pozbawiona nudy.

Wakacyjne półkolonie z Małym Inżynierem były niepowtarzalną okazją do zainteresowania uczniów naukami ścisłymi oraz pokazania im, jak fascynujący jest świat wokół nich. Wzięło w nich udział 50 uczestników.
Wiesław Berendt

Wakacje nad morzem

16 lipca grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Skokach brała udział w wycieczce do Kołobrzegu i Ustronia Morskiego. Wczesnym rankiem ponad 40 osób wyruszyło w poszukiwaniu wakacyjnych przygód nad nasze polskie morze. Najwięcej emocji towarzyszyło tym uczestnikom, którzy po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć Bałtyk. Oprócz odpoczynku na plaży, dzieci miały okazję zwiedzić najważniejsze miejsca o znaczeniu historycznym i turystycznym w Kołobrzegu i Ustroniu. Pogoda sprzyjała spacerom po molo i miejskich uliczkach. Był to czas, który wykorzystano na integrację uczestników, którzy z wycieczki przywieźli nie tylko niezapomnienia wspomnienia i nadmorskie pamiątki, ale też nowo nawiązane przyjaźnie. Nadmorskie atrakcje zapewnili uczniom opiekunowie: Alicja Kramer, Beata Babrakowska, Natalia Klimas, Paulina Mączyńska i Marzena Warzbińska.
Alicja Kramer

Wyprawa w góry

W dniach 23-28.06.2019 r. grupa uczniów naszej szkoły udała się na wycieczkę w góry. Celem wyjazdu były Tatry. Podróż do bazy w Białym Dunajcu przebiegła bardzo sprawnie i już wieczorem uczestnicy mogli cieszyć się piękna górską panoramą. Piękna słoneczna pogoda pozwoliła im spacerować po górskich szlakach i zdobyć między innymi Gęsią Szyjkę i Sarnią Skałę. Dane im było ujrzeć urokliwy wodospad Siklawica. Duże pokłady energii jakie posiadali uczniowie przeszły sprawdzian w Energylandii. Został on na szczęście pomyślnie zdany, a dzieci bawiły się wspaniale. Wyjazd przebiegł w dobrej atmosferze i był okazją do integracji i odpoczynku na łonie natury.
Opiekunowie Ks. Mateusz Stróżewski i Wiesław Nowak

Wakacyjne skoki

Także w lipcu uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem pani Alicji Kramer, Estery Kruszki i Wioletty Molińskiej, uczestniczyli w fantastycznej wycieczce do Jump World we Wrześni. W nowoczesnym parku trampolin dzieci mogły zadbać o swoją kondycję fizyczną, rozładować energię, bawić się, skakać do woli, aktywnie i miło spędzić czas w gronie przyjaciół. Do dyspozycji dzieci była arena główna, czyli największa przestrzeń do szaleństwa, gdzie nawet ściany były trampolinami, boisko do siatkówki i koszykówki oraz basen z gąbkami, który zawsze zapewniał miękkie lądowanie. Dzieci chętnie ćwiczyły spacery po linie nad basenem z gąbkami  oraz różnego rodzaju skoki, podskoki i wyskoki. Ci bardziej zaawansowani mogli trenować skomplikowane triki w strefie akrobatycznej.

Szalona i niezwykle intensywna zabawa w parku trampolin dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wrócili do swoich domów rodzinnych radośni, szczęśliwi i zadowoleni.
Wioletta Molińska

Dwa wyjazdy do kina Helios w Gnieźnie

45 uczestników z klas 4-6  udało się 26 czerwca do kina Helios w Gnieźnie na najnowszą produkcję Disneya pt. „Aladyn”. Z zapartym tchem śledzili przygody tytułowego bohatera i księżniczki Dżasminy. Niestety zły Dżafar, nadworny czarnoksiężnik sułtana, ciągle krzyżował im plany. Ważną rolę w filmie odegrała tajemnicza lampa, którą Aladyn przypadkowo potarł i wypuścił z niej Dżina. Wówczas w Agrabahu – fikcyjnym, portowym mieście zaczęły się dziać dziwne rzeczy… Niesamowite bogactwo barw w szczegółowo zaprojektowanej scenografii i olśniewających kostiumach przypadło do gustu nie tylko uczniom, ale i towarzyszącym im opiekunkom wycieczki.

Starsi uczniowie wyjechali do kina Helios na film ,,Spider –Man”. 42 osobowa  grupa młodzieży śledziła przygody Pająka i niesamowite zwroty akcji, angażując się emocjonalnie w opowiadaną historię. Obydwa wyjazdy zaliczyć można do udanych.
Wioleta Grzegorzewska

Zajęcia brydża sportowego

Wakacje to czas odpoczynku, spędzania wolnego czasu i koncentrowanie się na tym co się lubi. Jedni wyjechali na wakacje do ciepłych krajów, inni przebywali  ze znajomymi zwiedzając nasz kraj, grając w piłkę nożną, siatkową czy koszykową. Była też grupa 11 osób chcąca poszerzać tajniki brydża sportowego. Spotkania brydżowe dla uczniów naszej szkoły odbywały się raz w tygodniu w poniedziałki od godz. 10 do 13. Uczestnicy mieli zapewnioną pełną opiekę instruktorską oraz posiłki. Niezbędną pomocą w prowadzeniu wykładów służyła pani Ilona Węglewska. Podczas zajęć omawiano zaawansowane systemy licytacyjne i aktualne wydarzenia brydżowe. Uczniowie otrzymali niezbędne pomoce dydaktyczne tj. książki i materiały do prowadzenia zapisów. Zapoznali się z warunkami rozgrywek w turniejach internetowych. Brydż jest piękną grą. Jeśli złapie się bakcyla brydżowego to trudno później spędzać wolny czas inaczej niż przy zielonym stoliku. W Skokach obecnie w brydża sportowego gra około 30 dorosłych osób oraz 20 nastolatków. Pamiętaj! Brydż to nie gra w karty, tylko gra przy pomocy kart. Zapraszam do zespołu.
Prowadzący: Grzegorz Samol

Letnia Akademia Sztuki

Letnia Akademia Sztuki to projekt od 6 lat realizowany we współpracy, wcześniej gimnazjum, obecnie szkoły podstawowej z Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Słonecznik” z Białej Cerkwi. W ramach tego projektu, podczas wakacji letnich, odbywa się miesięczny cykl warsztatów malarskich dla dzieci i młodzieży. Zajęcia z różnych technik malarskich, w tym elementów ukraińskiej sztuki ludowej zapisu pertykiwskiego i bieresty, prowadzą malarki ze Słonecznika. Cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród naszych uczniów. Tegoroczne prace uczestników letnich warsztatów w Skokach wezmą udział w międzynarodowym konkursie plastycznym organizowanym w październiku przez CTDiM Słonecznik. Na zdjęciach panie Valentyna i Lubov z uczestnikami warsztatów.
Wiesława Surdyk-Ferstch

Wyjazdy z licznymi grupami uczniów i różnorodne zajęcia stały się miłą tradycją zarówno przerwy zimowej, jak i letniej. Oprócz nich odbył się obóz harcerski w Jarosławcu i obóz wędrowny przez Bieszczady. Udziałem młodzieży były także wyjazdy i atrakcje związane z wymianą polsko-ukraińską oraz przygotowania programu artystycznego związanego z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej i inauguracją nowego roku szkolnego.

Uff! Po odpoczynku czas na wytężona pracę!
Renata Stróżewska

Galeria zdjęć z wakacji: