„Zacną rzeczą jest uczyć się, jeszcze zacniejszą nauczać”
(Mark Twain)

14 października odbyła się wielka akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wielka nie tylko z powodu swojej rangi, ale i ilości uczestniczących w niej osób. Październikowy występ uczniów był tak wyjątkowy, jak adresaci życzeń, czy goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Nauczycielki (Wioleta Grzegorzewska, Danuta Kobus-Bogunia, Alicja Kramer i Renata Stróżewska) w sposób brawurowy wyreżyserowały koncert życzeń uzupełniony popularnymi przebojami polskich wykonawców. Panie, pracując ponad podziałami, nadspodziewanie łatwo połączyły zdolności artystyczne uczniów klas czwartych i gimnazjalnych. To pierwszy, ale z pewnością nie ostatni, wspólnie wyreżyserowany apel, gdzie doświadczenie połączone z pasją dało wspaniały efekt.

W role konferansjerów wcielili się Oliwia Łączyńska (kl.7a) i Bartosz Sierzchuła (kl.3dG), recytował Miłosz Cholewiński (kl.4a), a znane przeboje wyśpiewali: Zuzanna Tyll (kl.3b), Anita Brzezińska (7b), Julia Stożek (3aG), Magdalena Kaczmarek (3aG), Zofia Teofilewska (7a) oraz dwa zespoły wokalne (kl.4i5). Koncert życzeń i dźwiękowy upominek, na wypełnionej po brzegi hali widowiskowo-sportowej, był doskonałym prezentem dla nauczycieli, uczniów, pracowników oraz przyjaciół i partnerów szkoły.

Dekoracje współtworzyła Małgorzata Zaganiaczyk, natomiast nad nagłośnieniem i efektami świetlnymi czuwał Przemysław Bogunia. W imieniu organizatorek bardzo Państwu dziękuję!

Renata Stróżewska