Prawdziwe kolędowe show zaprezentowała grupa artystyczna SKOCZKI w niedzielę 15. stycznia 2012 roku. Termin „show” choć przypisywany kolędom raczej nie jest, to tym razem żadne inne określenie nie oddałoby kwintesencji występu.

SKOCZKI koncertowały w nowo wybudowanym kościele na Wschodzie w Wągrowcu. Żywiołowe wykonanie kolęd w dynamicznych aranżacjach, kolorowe stroje młodych artystów, odpowiednie nagłośnienie i uśmiechnięci słuchacze stworzyły niepowtarzalne wrażenie. Wśród utworów usłyszeliśmy oryginalną wersję „Chojki” z repertuaru Arki Noego, „Gloria in exelsis”, „Triumfy Króla Niebieskiego”, „Skrzypi wóz” i inne kolędy, i pastorałki.

Nie był to jedyny wyjazd koncertowy SKOCZKÓW. Przypomnijmy wcześniej grupa była gościem w MOW Antoniewie, występowała podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w skockim gimnazjum, w wągrowieckim Domu Seniora, w Jabłkowie, podczas XX Finału WOŚP w Skokach i Pawłowie Żońskim.

Zaplanowane zostało już tournee poza granice gminy z przebojami „na każdą porę roku”. SKOCZKOM życzymy udanych koncertów, radości płynącej ze śpiewu i zdrowego wskoczenia w 2012 rok.