Z kolędą najpiękniejszą z wszystkich kolęd przybyły do skockiej Biblioteki w niedzielę 15.stycznia 2012 roku ROZWESOŁKI. Do Sali na piętrze zaprosiły swoich najbliższych, aby z nimi (choć już po świętach) przeżyć na nowo świąteczny czas. Magia Świąt wypełniła wnętrze Biblioteki, a biała po raz pierwszy tej zimy zima dodała spotkaniu niewątpliwego uroku.

Sceną zawładnęły ROZWESOŁKI z energią i żywotnością, profesjonalną grą aktorską, mistrzowską inscenizacją wykonywanych pastorałek, rekwizytami i instrumentami godnymi prawdziwych artystów. W kolejce z gratulacjami dla instruktorów ustawili się niemal wszyscy rodzice. A doprawdy gratulować jest czego. Pastorałki w opracowaniu muzycznym Teresy Niewiarowskiej i Mariusza Matuszewskiego do tekstów Wandy Chotomskiej brzmiały pięknie, nastrojowo(„Zagraj dziecku kołysankę”,„Nie miały aniołki”), bawiły(„Miała babcia krowę”, „Kolędnicy-wędrownicy”, „Kundel rudy”) i wzruszały(„Kolęda domowa”). Zabrakło jedynie utworu na bis, wszak owacje na stojąco ze strony publiczności to już proszę Państwa do bisów obligują.

Miejmy nadzieję, że na kolejny występ nie pozwolą zbyt długo czekać: Elżbieta Drygas, Jerzy Hamerski i Renata Garczarek – instruktorzy grupy teatralnej działającej przy skockiej Bibliotece. Krzyśkowi – Rozwesołkowi gratulujemy opanowania trudnej sztuki przeskoku przez ciupagę. ROZWESOŁKOM rozwesołego całego roku nowego życzymy.