W poniedziałkowe popołudnie, 4 września Burmistrz Tadeusz Kłos spotkał się z mieszkańcami Sławy Wielkopolskiej w nowo wyremontowanych pomieszczeniach dworca kolejowego w Sławie Wielkopolskiej.

W spotkaniu z mieszkańcami brały udział także Sekretarz Gminy Blanka Gaździak oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej w Skokach Elżbieta Skrzypczak.

O remoncie budynku, jego zakresie oraz finansowaniu pisaliśmy w artykule:

Głównym tematem spotkania było zagospodarowanie wyremontowanego obiektu. Pomysł na wykorzystanie dworca przedstawiła Elżbieta Skrzypczak:

– Tutaj bowiem, zgodnie z oczekiwaniami sławian, powstanie multicentrum kolejnictwa. Złożony przez skocką bibliotekę wniosek, do Fundacji BGK, otrzymał dofinansowanie w kwocie 40 tys. złotych. W 2024 wnętrza dworca wypełnią liczne multimedialne  atrakcje. Wszystko po to, by uczynić miejsce przyjaznym i zarazem edukacyjnym.

Zarówno mieszkańcy jak i turyści będą mogli rozwijać wiedzę z zakresu historii kolei, nacieszyć oczy osobliwą makietą, a nawet oddać się zabawie (symulatory, kolejki elektryczne i drewniane). Strefy aktywności w świecie kolejnictwa zabiorą gości w wyjątkową podróż po Polsce, a nawet po świecie. Najmłodszych nauczą zasad bezpieczeństwa.

Ponadto powstałe multicentrum, będzie sprzyjało zebraniom sołeckim i organizowało czas dzieciom oraz młodzieży. Grupa inicjatywna wespół z Biblioteką Publiczną, uczyni Sławę godną pociągu do S(s)ławy.

Więcej o projekcie napiszemy na fanpage’u Biblioteki Publicznej. 

Oprócz tematu związanego z nowym obiektem mieszkańcy rozmawiali o sprawach bieżących oraz o swoich potrzebach związanych głownie z inwestycjami na swoim terenie.