Pierwszy kwartał nowego roku to czas podsumowań zeszłorocznych dokonań oraz dobry moment aby ustalić plan pracy na nadchodzący rok. Tym torem co roku idą członkowie Koła nr 120 Polskiego Związku Wędkarskiego w Skokach. Aktywni i zainteresowani życiem Koła jego członkowie spotkali się w niedzielę 7 lutego na Zebraniu Sprawozdawczym.

28 wędkarzom towarzyszyli goście w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Skoki Tadeusza Kłosa, Przedstawiciela Zarządu Okręgu Poznańskiego Kazimierza Mikołajczaka oraz Prezesa Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Skokach Krzysztofa Jachny.

Tradycyjnie podsumowano to co było w 2015, wyciągnięto wnioski oraz zatwierdzono Plan Pracy na 2016. Jak co roku uhonorowano najlepszych wędkarzy minionego roku. Niespodzianek nie było, najlepszym Seniorem został Andrzej Szymkowiak, a Juniorem Adrian Dudek. Uhonorowani wędkarze otrzymali pamiątkowe statuetki. Nieobecnego za zebraniu kolegę Andrzeja osobiście po spotkaniu odwiedzili Alojzy Pacholski, Jacek Dudek, Andrzej Janiszewski i Jarosław Klewenhagen aby do rąk własnych przekazać zdobyte trofeum.

Obecni na zebraniu goście także w pozytywnych słowach podsumowali współpracę z Kołem PZW w Skokach w roku minionym i zapowiedzieli gotowość współdziałania w nadchodzącym sezonie.

Coroczne spotkanie tradycyjnie zakończył wspólny poczęstunek wędkarzy i ich gości w siedzibie Koła.

Plan pracy na 2016:
– „Otwarcie Sezonu” – jez. Rościńskie – 17.04.2016
– „Drużynowe Spławikowe Zawody Rejonu VI – jez. Rościńskie – 8.05.2016
– zawody o tytuł „Mistrza Koła” – jez. Rościńskie – 22.05.2016
– wędkarski „Dzień Dziecka” – Łowisko u Leszka – 28.05.2016
– zawody o „Puchar Burmistrza” – jez. Rościńskie – 25.06.2016
– zawody „Aktywu Koła” – jez. Rościńskie – 23.07.2016
– zawody o „Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Skoki – jez. Rościńskie – 21.08.2016
– Zawody o „Puchar Kapitana Sportowego” – jez. Rościńskie – 11.09.2016
– zawody spinningowe na rzece Warcie – 25.09.2016
– zawody spinningowe na jeziorach Maciejak i przyległych – 30.10.2016
– zawody o „Puchar Prezesa” – na jeziorach Maciejak i przyległych – 13.11.2016

Ponadto Koło PZW nr 120 w Skokach w tym roku obchodzić będzie Jubileusz 60-lecia istnienia. Główne obchody zaplanowano na 30 kwietnia.

Wędkarzom życzymy samych sukcesów i zrealizowania przyjętych planów oraz udanych połowów.