Wszystko zaczęło się kilka dni po moich 18. urodzinach. Właśnie wtedy pierwszy raz poszedłem podzielić się krwią. Wówczas udało się oddać tylko kilka mililitrów, ale wiedziałem, że będzie tego więcej. Kolejne próby kończyły się sukcesem.

4 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się Zlot (Krwio)Dawców zorganizowany przez Fundację „Dzień Dla Życia” z Martyną Kaczmarek na czele. Celem Fundacji jest promowanie idei Krwiodawstwa i Transplantacji. Oczywiście nie mogło mnie tam zabraknąć. W Warszawie poznałem Anetę – ambasadorkę akcji. Opowiedziała mi o tym jak wyglądał Dzień Dla Życia, który zorganizowała w swoim mieście i podpowiedziała jak zorganizować zbiórkę krwi. Zaraz po powrocie zabrałem się do pracy. RCKiK w Poznaniu wyznaczyło termin, Dyrektor Gimnazjum w Skokach wyraził zgodę na przeprowadzenie akcji w szkole i stało się. Przy pomocy kilku osób udało się osiągnąć cel. Zainteresowanie akcją było duże – 33 osoby chciały oddać krew – zebraliśmy prawie 9 litrów. Dwie osoby dołączyły też do bazy Potencjalnych Dawców Szpiku. Dawcy otrzymali pamiątkowe pocztówki oraz gadżety od Miasta i Gminy Skoki. Chciałbym bardzo podziękować każdemu kto przyczynił się do wspólnego sukcesu, oddał krew, służył pomocą i dobrym słowem. Już dziś zapraszam na kolejny Dzień Dla Życia.

Krew to najcenniejszy dar jaki możemy ofiarować. Pamiętajmy, że my również możemy jej potrzebować…

Adrian Karczewski