W sobotę 22 lutego po dłuższej przerwie odbyła się pierwsza akcja krwiodawstwa w Skokach. Pomimo niezachęcającej pogody frekwencja dopisała. Dziękujemy z całego serca wszystkim krwiodawcom, którzy postanowili poświęcić swój czas, na ratowanie życia innym.

W akcji wzięło udział 39 osób, z czego ostatecznie 32 osoby oddały krew. Wspólnie oddaliśmy 14,400 litrów krwi. Warto podkreślić, że większa część krwiodawców to byli mieszkańcy naszej gminy.

Dziękuję Bibliotece za współpracę, udostępnienie pomieszczenia socjalnego oraz toalet. Karolinie Stefaniak za wsparcie i promocję. Honoracie Cichosz i Stanisławowi Woźniakowi za wsparcie podczas akcji. Obsłudze Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu za przyjazd i obsługę akcji, oraz wam drodzy krwiodawcy za obecność i chęć niesienia pomocy innym.

Już dziś zapraszam Was na kolejną akcję, która odbędzie się 18 kwietnia. Szczegóły wkrótce. Planujemy w sumie w Skokach przeprowadzić w 2020 jeszcze 3 takie akcje.

Pozdrawiam serdecznie
Kryspin Dreher

zdjęcia: Karolina Stefaniak i Stanisław Woźniak