Skocka 100 – 7 lipca

• Date:

Nie bez przyczyny mówi się, że szosa to królowa wszystkich dyscyplin kolarskich. Jest to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalna konkurencja w rodzinie sportów rowerowych. Uprawia się ją na poważnie od ponad 100 lat, a niektóre organizowane po dziś dzień imprezy debiutowały jeszcze w XIX wieku.
    Wyścigi szosowe dzieli się na jednodniowe oraz wieloetapowe. Te pierwsze to tzw. klasyki, podczas których drogę od startu do mety pokonuje się w ciągu jednego dnia. Natomiast wyścigi wieloetapowe mogą trwać nawet kilka tygodni.
    Świat kolarstwa szosowego ma swoje jednodniowe klasyki takie jak Mediolan-San Remo czy Paryż-Roubaix. Gmina Skoki też dorobiła się swojego klasyka – Skockiej 100, która w tym roku obchodzić będzie swoje 10 urodziny i nie jest wyścigiem, lecz rekreacyjnym rajdem podzielonym na grupy zgodnie z możliwościami uczestników. Średnie tempo przejazdu waha się od 18 do 40 km na godzinę.

REGULAMIN:
    Rajd rowerowy pod nazwą SKOCKI KLASYK – Rajd 10. SKOCKA 100

odbędzie się w niedziele 7 lipca 2024
    1. Zadaniem rajdu jest:
    a. Promocja rekreacyjnego, rodzinnego i aktywnego spędzania czasu na rowerze.
    b. Promocja walorów turystycznych i krajobrazowych Gminy Skoki, i terenów sąsiednich.
    2. Organizatorem Rajdu jest Burmistrz Miasta i Gminy Skoki
    3. Informacja 691 726 319
    4. Współorganizator:
    – Klub Sportowy 1932 Potrzanowo
    – Sport Team Skoki
    5. KAŻDY UCZESTNIK MUSI OBOWIĄZKOWO POSIADAĆ KASK SZTYWNY!!!
    6. Start i meta Świetlica Wiejska w Potrzanowie, ul. Skocka 45, 62-085 Potrzanowo
    7. Start w zależności od wybranej grupy:
    – REKREACYJNI (średnia prędkość ok. 18-24 km/h) start godz. 9:00 – 3 grupy do 14 osób
    a. ok 18 km/h
    b. ok 20 km/h
    c. ok 22 km/h
    – MOCNI – preferowane rowery szosowe (średnia prędkość ok. 35 – 27 + km/h) start godz. 10:00 – 4 grupy do 14 osób:
    a. Powyżej 35 km/h
    b. ok 30 km/h – 2 grupy
    c. ok 27 km/h (mogą być rowery inne niż szosy)
    Dokonując rejestracji MUSISZ wskazać deklarowaną średnią prędkość przejazdu i grupę w której pojedziesz. Nie będzie możliwości zmiany grupy, chyba, że się w dniu rajdu z kimś się wymienisz i powiadomicie obydwoje o tym organizatora – osobę, która będzie wypuszczała uczestników na trasę.
    8. Trasa rajdu w formie pętli wynosić będzie 100 km drogami asfaltowymi zgodnie z załączoną mapą. Trasa jak w 2023 roku.
    Organizator zastrzega sobie prawo nieznacznej zmiany ilości podanych kilometrów i przebiegu trasy.
    9. Organizator zapewnia przewodników na trasie
    10. Zapisy tylko elektronicznie od 16 do 30 czerwca lub do wyczerpania się liczby miejsc.
    Opłata w momencie elektronicznego zgłoszenia:
    – 10 zł od mieszkańca gminy Skoki
    – 20 zł od pozostałych uczestników.
    Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi.
    11. Na mecie na każdego zgłoszonego uczestnika czekać będzie posiłek regeneracyjny oraz dla chętnych certyfikat pokonania trasy 100 km.
    12. Uczestnicy Rajdu ubezpieczają się we własnym zakresie i ponoszą pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone na trasie i mecie.
    13. OSOBY DO 16 LAT UCZESTNICZĄ W RAJDZIE JEDYNIE POD OPIEKĄ DOROSŁEGO OPIEKUNA
    14. Rajd odbywa się w ruchu otwartym. Uczestników obowiązują przepisy Ruchu Drogowego.
    15. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy z uwagi na warunki atmosferyczne zagrażacie bezpieczeństwu uczestników.
    16. Impreza jest współfinansowana ze środków Gminy Skoki