Promienisty Rajd Bibliotekarza – 18 maja

Promienisty Rowerowy Rajd Bibliotekarza
    odbędzie się w sobotę 18 maja 2024
    1. Zadaniem rajdu jest:
    a. Promocja rekreacyjnego, aktywnego spędzania czasu wolnego na rowerze.
    b. Promocja walorów turystycznych i krajobrazowych Miasta i Gminy Skoki, Gminy Czerwonak i Miasta i Gminy Murowana Goślina
    c. Promocja czytelnictwa.

2. Organizatorem Rajdu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Bonawentury Graszyńskiego w Murowanej Goślinie
    Współorganizatorami Rajdu są:
    * Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty w Skokach
    * Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonaku oraz Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN

Informacja:
    SKOKI 691 726 319,
    MUROWANA GOŚINA 618923618,
    CZERWONAK 514 040 587

3. Trasy rajdu:
    a. SKOCKA*, ok. 20 km, start godzina 10:30 – Biblioteka Publiczna w Skokach, ul. Rogozińska
    b. CZERWONACKA*, ok. 20 km, start godz. 10:30 – AKWEN Tropicana Owińska, ul. Plażowa 1,
    c. GOŚLIŃSKA*, ok. 25 km, start godz. 10:00 – Plac Powstańców Wielkopolskich w Murowanej Goślinie,
    d. RODZINNA* – DLA RODZIN Z STARSZYMI DZIEĆMI – ok. 15 km, start godz.10.30 Plac Powstańców Wielkopolskich w Murowanej Goślinie,
    e. TAJEMNICZA – dowolna z dojazdem na metę na godz. 12:30
    * – dystans tras rowerowych 1-4 liczony jest w jedną stronę!

4. Limit 270 miejsc na poszczególnych trasach:
    a. SKOCKA – 60 miejsc,
    b. CZERWONACKA – 60 miejsc,
    c. GOŚLIŃSKA – 60 miejsc,
    d. RODZINNA – 60 miejsc,
    e. TAJEMNICZA – 30 miejsc,

5. Rajd będzie poprowadzony drogami o urozmaiconym podłożu. Głównie w warunkach terenowych. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z ewentualne błoto lub duży piasek na trasie, co często warunkuje pogoda.
    6. Tempo przejazdu rekreacyjne.

7. ZAPISY:
    Elektroniczne zgłoszenia udziału będą przyjmowane w dniach od 25 kwietnia br. od godz. 12:00 do 10 maja lub do wyczerpania limitu na poszczególnych trasach. Za osobę zgłoszoną uznaje się osobę, która wypełni i prześle formularz zgłoszeniowy (drogą elektroniczną) oraz dokona opłaty wpisowego.

8. OPŁATA ZA UDZIAŁ W RAJDZIE: 15 zł/osoba
    Opłata uiszczona nie podlega zwrotowi.
    9. Na mecie:
    a. Posiłek regeneracyjny.
    b. Pamiątkowy znaczek.
    c. Konkursy z nagrodami książkowymi.
    d. Pokaz pierwszej pomocy.
    e. Animacje i inne.

10. Uczestnicy Rajdu ubezpieczają się we własnym zakresie i ponoszą pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone na trasie i mecie.

11. Dzieci i młodzież do 16 lat uczestniczą w rajdzie jedynie pod opieką dorosłego opiekuna.

12. Uczestników obowiązują przepisy Ruchu Drogowego. Rajd odbędzie się w otwartym ruchu drogowym.

13. Rajd odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne za wyjątkiem znaczących anomalii pogodowych.

14. Impreza dofinansowana ze środków Miasta i Gminy Skoki, Gminy Czerwonak, Miasta i Gminy Murowana Goślina, Powiatu Poznańskiego, Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy w Pobiedziskach.