8 września, czwarty rok  z rzędu mieszkańcy osiedli Topolowa I i Topolowa II spotkali się na Osiedlowym „Święcie Pyry”.

 „Święto Pyry” zainaugurowane w 2014 r. z inicjatywy Lucyny i Piotra Babrakowskich, Elżbiety i Grzegorza Kasprzaków oraz Anny i Ryszarda Kruków jako spotkanie integracyjne mieszkańców sąsiadujących ze sobą osiedli nic nie traci na swej atrakcyjności, a wręcz przeciwnie wzbogaca swój program. Zwiększa się też liczba osób włączających się w jego organizację, jak i liczba samych uczestników i sponsorów. W obecnym roku, wg wyliczeń organizatorów przez osiedlowy plac zabaw przewinęła się niemal setka wielopokoleniowej grupy mieszkańców. Przybyli dziadkowie, rodzice, dzieci i wnuki, przy czym organizatorzy szczególnie wiele atrakcji przygotowali dla dzieci. Były więc sponsorowane przez Wypożyczalnię Sprzętu Budowlanego –Maję Kowalską i Firmę ROSBUD Sebastiana Rosika dwa „dmuchańce”- zamek i zjeżdżalnia oraz obsługiwane przez właścicieli Michała i Justynę Sękowskich bezpłatne przejażdżki quadem. Poza tym gry, zabawy i konkursy, w których wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę upominki. Dzieci mogły tez korzystać z gamy słodyczy oraz podobnie jak dorośli z innych rozkoszy dla podniebienia, a więc ze słodkich wypieków, z chleba ze smalcem i ogórkiem oraz z kiełbasek z grilla, a także z  różnego asortymentu gziku z gotowaną i pieczoną w  żarze ogniska „poznańską pyrą”.

W trakcie spotkania uczestnicy  mogli skorzystać z samoobsługi, jak i z poczęstunku serwowanego przez miłe panie oraz przez kolejny raz występującego w roli grillowego i szefa ogniska Mirosława Maciąga i jego żony Anny. O zapewnienie „dachu nad głową”, a właściwie biesiadnego namiotu oraz wygodnych siedzeń, podobnie jak o muzykę sprzyjającą nastrojowi do rozmów i kulturalnego spędzenia czasu przy stole, kolejny raz zadbał DJ MELON Piotr Mielcarek. Tak więc zapoczątkowana o godz. 15.00 impreza przy rozmowach o sprawach ważnych i mniej ważnych a interesujących uczestników wkroczyła w fazę ciszy nocnej, która skłoniła organizatorów do rozejścia się po godzinie 22.30.

Liczny udział mieszkańców pokazał organizatorom, że „Święto Pyry” to oczekiwana i akceptowana impreza integracyjna, którą warto kontynuować. Stąd też powszechna chęć jej powtórzenia w kolejnym roku 2019. Jednak jej program i przebieg to nie tylko zasługa organizatorów i osób uprzednio wymienionych, ale i licznych sponsorów. Dlatego też w imieniu organizatorów i uczestników w tym miejscu składamy też podziękowania w rożny sposób sponsorującym ją: Firmie „MALBUD” – Piotra Janki,  Firmie Transportowej Mirosława Sękowskiego, Piekarni „EMKA” – Krzysztofa Migasiewicza, Sklepowi „LEWIATAN”- Jolanty i Andrzeja Jarzembowskich, Zakładowi Produkcyjnemu – Adama, Jolanty i Mateusza Deminiaków w Łosińcu oraz Rafałowi Sękowskiemu, Leszkowi Stoińskiemu i Andrzejowi Bystremu oraz wszystkim nie wymienionym, a zaangażowanym w pomyślny przebieg spotkania.

kilka ujęć z imprezy: