Już po raz czwarty w naszej gminie 16 lutego 2008 roku odbyła się uroczystość pod tytułem Skocka Gala Mistrzów, której organizatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos.

Uroczystość miała miejsce w Hali widowiskowo – sportowej przy Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Uświetnili ją swoją obecnością min. tacy goście jak: I Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego pan Wojciech Jankowiak, Starosta Powiatu Wągrowieckiego pan Michał Piechocki.
Organizując tą imprezę Burmistrz chciał w sposób szczególny nagrodzić dzieci i młodzież z terenu naszej gminy za szczególne osiągnięcia w dziadzinie sportu, dyscyplin wiedzowych. Aby znaleźć się w gronie wyróżnionych należało wykazać się szczególnymi osiągnięciami. Bohaterowie tej uroczystości zdobywali zaszczytne laury w Polsce i Wielkopolsce. Byli też tacy, którzy mają już za sobą starty w imprezach międzynarodowych. Zdobywali medale mistrzostw szkoły, gminy, powiatu, rejonu oraz województwa, a także Polski lub byli bardzo blisko podium. Rozsławiali w ten sposób dobre imię Miasta i Gminy Skoki.

Wyróżnieni uczniowie zostali zaproszeni wraz ze swoimi rodzicami. Wręczenia nagród dokonywał Burmistrz na przemian z zaproszonymi gośćmi. Nagrodzeni zostali także nauczyciele pod opieką których wyróżniona młodzież odniosła swe sukcesy, oraz działacze sportowi.
Po uroczystej Gali odbył się dedykowany laureatom koncert znanego polskiego zespołu chip-chopowego Jeden Osiem L.