Lipiec- kolejny miesiąc i kolejne zawody w Kole nr 120 Polskiego Związku Wędkarskiego w Skokach.

Tym razem skoccy wędkarze próbowali swych sił i umiejętności na nowych akwenach, a konkretnie na jeziorze Kamińsko na terenie Gminy Murowana Goślina oraz na Stawie –  Łowisku w Rudej Koźlance na terenie Gminy Mieścisko.

Pierwsza ze wspomnianych imprez – Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Murowanej Gośliny, miała miejsce 19 lipca i wpisała się w program obchodów Święta Gminy Murowana Goślina. Startujący w tych zawodach – obok 3 drużyn z Kół Wędkarskich z gminy gospodarzy,  Skoczanie, zostali ich zwycięzcą, czego dowodem pozostaje piękny Puchar, prezentowany obecnie w siedzibie Koła, a wręczony im na zakończenie imprezy przez Burmistrza Dariusza Urbańskiego.  Warto tu wspomnieć, że Zawody odbywały się w układzie pięcio sektorowym,  a o  klasyfikacji drużynowej decydowała suma punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników. W naszej drużynie przez: Mariusza Kielmę, który w ogólnej klasyfikacji uplasował się na drugiej pozycji oraz przez Jacka Dudka i Marka Kubickiego- zajęli pierwsze miejsca w swych sektorach, a także przez Huberta Radzińskiego i Karola Neumana.

Kolejne Zawody – Zawody Aktywu,  z udziałem 18 wędkujących odbyły się 23 lipca na Stawie – Łowisku w Rudzie Koźlance. Łowiono od godziny 9,oo do 13,oo, a nad przebiegiem zawodów czuwał i  w roli głównego sędziego wystąpił Andrzej Janiszewski, który po ich zakończeniu ogłosił, że:

– Zwycięzcą Zawodów i zdobywcą pierwszego miejsca został Prezes Koła Alojzy Pacholski legitymujący się karpiem pełno łuskim o wadze 2,15 kg .

–  Drugie miejsce wywalczył Piotr Konrad do siatki którego trafiły 2 amury o wadze 1, 280 kg, a na trzecim miejscu z 0,79 kg karasi uplasował się Marian Konrad.

Zdobywców trzech wymienionych miejsc uhonorowano Pucharami Pamiątkowymi, a na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy skupili się przy serwowanych przez właściciela Łowiska  napojach oraz  kiełbasce i karkówce z grilla.

[Not a valid template]