27 stycznia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Skokach zorganizowało statutowy Turniej Wyzwoleńczy dla uczczenia rocznicy wyzwolenia Skoków spod hitlerowskiej okupacji.

Turniej poświęcony był także pamięci zamordowanych w latach 1939- 1940 przez hitlerowskich okupantów braci kurkowych Edmunda Maćkowiaka i Stanisława Glinkiewicza. Po uroczystym otwarciu turnieju przypomniano historię życia zamordowanych przez hitlerowców skoczan.

W części drużynowej swoje drużyny wystawiły: Polski Związek Wędkarski Koło 120 w Skokach, Urząd Miasta i Gminy Skoki, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koło Skoki, 7 Skocka Drużyna Harcerska „Hyce”, Towarzystwo Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej, Kurkowe Bractwo Strzeleckie Skoki, wieś Rejowiec, Rodzina Adamskich, Rodzina Cibailów, Trzy Przyjaciółki Seniorki. Zgłoszenie wpłynęło również od ubiegłorocznych tryumfatorów – OSP Skoki, ale druhowie opuścili siedzibę bractwa wezwani do akcji gaśniczej.

Zwycięzcą turnieju drużynowego została drużyna Urzędu Miasta i Gminy Skoki, która debiutowała w turnieju. Witold Bzdęga, Krzysztof Mańka i Karol Kłos okazali się niepokonani w eliminacjach grupowych i w pojedynkach pucharowych. W finale pokonali drużynę wsi Rejowiec, która w półfinale udanie 1 punktem pokonała ubiegłorocznych finalistów – Towarzystwo Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej, rewanżując się przy okazji za ubiegłoroczną porażkę w ubiegłorocznym półfinale. Warto dodać, że drużyna z Rejowca tryumfowała już w jednym z wcześniej rozgrywanych turniejów wyzwoleńczych. Drużyna TMMSiZM, wspomagana duchowo przez prezeskę Iwonę Migasiewicz,  zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

Zwycięskiej drużynie towarzyszył podczas otwarcia turnieju burmistrz Tadeusz Kłos, a przez cały turniej kibicował im Blanka Gaździak – Sekretarz Gminy.

W trakcie trwania turnieju zbierano datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po zakończeniu zmagań drużynowych rozegrano turnieje indywidualne. Oto wyniki:

Zawody otwarte panów: 1. Ryszard Cibail. 2. Stanisław Gołembowski. 3 Krzysztof Przykucki
Zawody otwarte pań: 1. Halina Wojciechowska. 2. Weronika Adamska
Zawody w kategorii „młodzi strzelcy”: 1. Michalina Stefańska. 2. Szymon Kmieć. 3. Szymon Zima
Zawody brackie do tarczy punktowej: 1. Stanisław Gołembowski. 2. Krzysztof Przykucki. 3. Jarosław Adamski
Zawody brackie pań: 1. Michalina Stefańska. 2. Joanna Smolanowicz. 3. Weronika Adamska
Zawody brackie o tarczę: 1. Andrzej Tatara. 2. Jarosław Adamski. 3. Walerian Mioduszewski
Zawody o tarczę Darczyńców: 1. Andrzej Tatara. 2. Arkadiusz Andraka. 3. Szymon Cibail
Zawody o Puchar Skoków: 1. Michalina Stefańska. 2. Krzysztof Jachna.
Najcelniejszy strzał turnieju: Stanisław Gołembowski.

zdjęcia: Franciszek Szklennik i Iwona Migasiewicz