16 – 18 września odbył się 17 Market Garden. W piątek nasi harcerze przygotowywali się do przyjęcia gości z Chwiramu i Wągrowca oraz skocich zuchów.

W sobotę odbyła się gra terenowa której start był ze Skoków z dworca PKP by poprzez Antoniewo i okoliczne lasy na koniec dotrzeć do świetlicy wiejskiej w Kakulinie, w której  również wszyscy harcerze spali.

Podczas trasy gry terenowej harcerze wykonywali zadania związane z operacją Market Garden, czy ogólnymi umiejętnościami harcerskim takimi jak: rozkładanie namiotu czy pierwsza pomoc. Pomimo trudnych warunków pogodowych każda drużyna doszła do świetlicy gdzie czekał pyszny obiad.

Pod wieczór odbył się apel, na którym druhna Wanda Surdyk przekazała funkcje przybocznej druhnie Aleksandrze Wilkosz.

Nowymi  zastępowymi zostały też Zofia Kowalewska oraz Michalina Stefańska

Największa zmiana jaka nastąpiła w naszej drużynie to zmiana funkcji drużynowego. Dokładnie po 31 latach od chwili reaktywowania Hyców w 1991 roku harcmistrz Andrzej Surdyk przekazał granatowy sznur przewodnikowi Jackowi Śramie; jednak nie żegna on się z drużyną bowiem nadal będzie pełnił funkcje komendanta 172 szczepu UMa.

Po apelu odbyło się świeczkowisko, na którym wszystkie drużyny się zintegrowały  podczas śpiewania piosenek. Podczas rajdu powstał także nowy zespół promocyjny, który tworzą teraz: druhna Zocha, Ola i Wanda. Dziękujemy wszystkim którzy się zjawili, do zobaczenia za rok.

Zespół promocyjny

Galeria zdjęć z harcerskiego spotkania: