Znaczenie profilaktyki w naszym zdrowie zna wielu z nas. Na pewno zna ją ponad 50 uczestników zajęć pod nazwą „Badania Profilaktyczne 50+”. Elementu szerokiego programu – 9. edycji w Zdrowym Ciele Zdrowy Duch przeznaczonego dla mieszkańców gminy Skoki, a realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA.

Uczestnicy warsztatów profilaktycznych spotkali się z dr Alicją Brożek, dr Marcinem Nowickim oraz doktorantką Izabelą Kwiatkowską – wykładowcami i pracownikami Katedry i Zakładu Chemii Medycznej i Medycyny Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Podczas 3. spotkań rozmawiano na temat czynników ryzyka chorób sercowo – naczyniowych, oraz tajnikach badań laboratoryjnych i prawidłowego przygotowaniach się do nich.
Zbadano poziomu glukozy i kwasu moczowego we krwi, ciśnienia tętniczego i parametrów antropometrycznych.
Podsumowano wyniki badań oraz rozmawiano na temat – co zrobić aby poprawić swoje wyniki?

Całoroczny projekt w Zdrowym Ciele Zdrowy duch edycja 9 to zadanie publiczne realizowane poprzez finansowanie z Gminy Skoki. Kwota udzielonej dotacji wynosi 45.000 zł

galeria zdjęć autorstwa Karoliny Stefaniak przedstawia przebieg spotkań: