W sobotę, 8 października na boisku Orlik Skoki odbył się Turniej Sołectw w piłce nożnej. Zorganizowany o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki Tadeusza Kłosa. Oto jak relacjonuje przebieg turnieju sołtys Potrzanowa Marcin Reszeski:

W turnieju wzięło udział 10 drużyn reprezentując 7 sołectw. 3 drużyny wystawiło Potrzanowo, 2 drużyny Sławica i po 1 drużynie sołectwa: Jabłkowo, Sława, Kakulin, Łosiniec i Rościnno.

Organizatorzy podzielili drużyny na 2 grupy po 5 drużyn, w których każdy zagrał z każdym po jednym meczu 10 minutowym.

Z grupy „A” awansowały do półfinałów drużyny: Rościnna 12pkt i Potrzanowa l 9pkt.

Z grupy „B” do półfinałów awansowały drużyny: Potrzanowa lll 8pkt, Potrzanowa ll 8pkt

Półfinały i finały przyszło rozgrywać w deszczu ale nie popsuło to dobrej zabawy drużynom.

W pierwszy półfinale po rzutach karnych do finału awansowała drużyna Rościnna. W drugim półfinale Potrzanowo l w regulaminowym czasie pokonało Potrzanowo lll.

3 miejsce po remisowym meczu 1:1 i rzutach karnych 2:1 zajęła drużyna Potrzanowo lll, a 4 miejsce ostatecznie przypadło drużynie Potrzanowo ll.

W pasjonującym finale zmierzyły się drużyny Potrzanowo l i Rościnna, które rywalizowały również w swojej grupie. W meczu grupowym lepsze było Rościnno, ale w finale musiało uznać wyższość drużyny z Potrzanowa l.

Potrzanowo wygrało 1:0 w regulaminowym czasie.

Medale za udział otrzymały wszystkie zespoły, a pierwsze trzy drużyny otrzymały również pamiątkowe puchary, które osobiście wręczył Burmistrz miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos.

Za turniej odpowiedzialni byli animatorzy Orlika Wiesław Nowak i Szymon Jasiński. Sędzią zawodów był Grzegorz Blaszke.

Mistrzowski skład drużyny Potrzanowo I:

• Marcin Reszelski
  • Hubert Student
  • Arkadiusz Andraka
  • Alan Andraka
  • Sebastian Słomiński
  • Marcin Białachowski
  • Mateusz Nowik
  • Mateusz Dominikowski
  • Kuba Felsman
  • Oskar Babiaczyk

Gratulujemy