Drużynowe spławikowe mistrzostwa Rejonu I

13 czerwca Koło PZW 120 Skoki było organizatorem zawodów drużynowych spławikowych mistrzostw Rejonu I do którego należy 15 kół.

Na zbiórce o godzinie 7 stawiło się 10 drużyn trzyosobowych plus kapitanowie. W tym 2 drużyny reprezentujące nasze Koło, tj. drużyna seniorów i drużyna juniorów.

Po omówieniu regulaminu zawodów przez sędziego Mariusza Kielme i przywitania wszystkich uczestników przez Prezesa Jacka Dudka nastąpiło losowanie sektorów i stanowisk. Po czterogodzinnym łowieniu każdy mógł posilić się pyszna grochówka z kotła.

Po podliczeniu wyników przez komisję sędziowska okazało się, że spławikowym mistrzem Rejonu została drużyna koła Zielone wzgórza, która zgromadziła 7 punktów sektorowych, 2 miejsce zajęła drużyna koła PZW Oborniki Miasto, a 3 miejsce przypadło gospodarzom czyli kołu Skoki, które zebrało 12 pkt sektorowych. Drużyna juniorów zajęła 9 miejsce uzyskując wynik 23 pkt.

nagrodzeni wędkarze z pucharem i pamiątkowym dyplomem

Drużynę seniorów tworzyli: Robert Chelwing, Hubert Radziński, Henryk Eliński. W drużynie juniorów łowili: Julia Konrad, Julia Dziabas, Mikołaj Winconek.

Podczas ogłaszania wyników każdy z uczestników dostał upominek w postaci sprzętu wędkarskiego wg. zajętego miejsca w sektorze indywidualnie od 1-3 miejsca, a pierwsze trzy drużyny okazały Puchar. Zawody te odbyły się na jeziorze Budziszewskim.

Puchar Burmistrza MiG Skoki

20 czerwca na jeziorze Budziszewskim odbyły się zawody spławikowe drużynowe o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

Ze względu na pandemię drużyny mogły być stworzone tylko z lokalnych organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Skoki.

I tak, na zbiórce pojawiło się 10 drużyn trzyosobowych w tym 2 reprezentacje koła PZW 120 Skoki tj. drużyna juniorów i drużyna seniorów. Po oficjalnym powitaniu uczestników przez Prezesa koła Jacka Dudka, nastąpiło omówienie spraw regulaminowych i losowanie stanowisk w sektorach.

Zawody trwały 4 godziny od 9-13. Po łowieniu nastąpiło ważenie złowionych ryb na stanowisku i obliczanie wyników przez komisję sędziowską. Zawodnicy czekając na ogłoszenie wyników mogli się uraczyć pyszną grochówką, którą przygotował Marian Konrad. Zawody zakończyło wręczenie nagród za zajęte miejsca, indywidualnie w sektorze w postaci sprzętu wędkarskiego, a także okazałego pucharu dla Najlepszej Drużyny.

1 miejsce drużynowo zajęła drużyna koła PZW 120 Skoki, która otrzymała ten okazały puchar z rąk pana Burmistrza Tadeusza Kłosa. Drużyna koła uzyskała tego dnia 6 pkt sektorowych.

2 miejsce zajęła drużyna WEŁNY Skoki z wynikiem 7 pkt, a 3 drużyna WRAK RACE Skoki z wynikiem 11 pkt sektorowych.

4 wędkarz Koła PZW w Skokach z pucharem i dyplomem w obecności burmistrza Tadeusza Kłosa

Drużynę koła reprezentowali: Robert Chelwing, Hubert Radziński, oraz Romuald Dudek. Drużyna juniorów wywalczyła 4 miejsce, a w drużynie łowili: Julia Dziabas, Julia Konrad, Krystian Dudek.

Zawody nocne

Z soboty na niedzielę 26/27 czerwca odbyły się na jeziorze Budziszewskim zawody nocne. Na zbiórce pojawiło się 19 pasjonatów wędkowania po zmroku.

Po zbiórce i losowaniu każdy udał się na swoje stanowisko. Rywalizacja rozpoczęła się od godziny 21 i trwała do 5 rano czyli 8 godzin łowienia. Każdy z uczestników mógł łowić na dwie wędki metodą dowolną czyli spławikową lub gruntową. Po zakończeniu łowienia nastąpiło ważenie złowionych ryb i podliczenie zajętych miejsc.

3 zwycięzców zawodów z pucharami

Zwycięzcą zawodów nocnych z wagą 14,56 kg został Robert Chelwing, 2 miejsce zajął Hubert Radzińśki z wagą 12,14 kg, a 3 Jacek Dudek z wynikiem 8, 84 kg. Na koniec każdy mógł się posilić pysznym śniadaniem przygotowanym przez Karola Neumanna.

Puchar Burmistrza Murowanej Gośliny

24 lipca drużyna koła PZW 120 Skoki brała udział w drużynowych zawodach spławikowych o puchar Burmistrza Murowanej Gośliny.

Pięciu wędkarzy z Koła w Skokach z pucharem i nagrodą

W zawodach tych wzięło udział 6 czteroosobowych drużyn. Nasza skocka drużynę reprezentowali Jacek Dudek, Robert Chelwing, Marek Kubicki, Mariusz Kielma oraz kapitan Alojzy Pacholski.

Po czterogodzinnym zmaganiu okazało się, że 1 miejsce zajęła drużyna Koła Wojnówko, 2 miejsce zajęła drużyna koła PZW Troć, a 3 miejsce drużyna koła PZW 120 Skoki, która złowiła tego dnia razem 23,140 kg ryb. Wynik ten będzie nam upamiętniał Puchar otrzymany od Burmistrza Murowanej Gośliny Dariusza Urbańskiego.

Zawody te odbyły się na jeziorze Łomno w Wojnówku.

Puchar kapitana sportowego

Kolejne zawody w naszym Kole odbyły się na jeziorze Budziszewskim w nocy, z soboty na niedzielę 24/25 lipca i były to zawody o puchar kapitana sportowego Mariusz Kielma.

W zawodach wzięło udział tylko 13 zawodników, pogoda tej nocy dopisała i rybki także. Tak więc po 8 godzinach łowienia wszyscy w wesołych humorach czekali na ogłoszenie wyników.

3 zwycięzców zawodów z pucharami

Po obliczeniu okazało się, że wygrał prezes Jacek Dudek, z wynikiem 12,54 kg, 2 miejsce zajął Robert Chelwing z wynikiem 12,18 kg, 3 miejsce wywalczył Mariusz Kielma z wynikiem 9,86 kg.

Po wręczeniu pucharów przez kapitana sportowego i Prezesa wszyscy mogli posilić się pysznym śniadaniem przygotowanym przez Karola Neumanna.

Kapitan Sportowy
Mariusz Kielma