Ruszyły kolejne warsztaty realizowane w ramach projektu W zdrowym ciele zdrowy duch – edycja VII. Fizjoterapia i osteopatia to zajęcia podczas których uczestnicy dowiedzą się od fizjoterapeuty czym jest fizjoterapia i osteopatia oraz jak można za ich pomocą radzić sobie z nadwyrężeniami i odkształceniami związanymi z procesem starzenia się. Celem warsztatów jest zapoznanie seniorów z tematem jak odzyskać utraconą mobilność i elastyczność, jak zmniejszać poziom bólu, sztywność i dyskomfort spowodowany zapaleniem stawów.

Joanna Tomczak

Zadanie: W zdrowym ciele zdrowy duch – edycja VII  realizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne Tęcza zostało powierzone przez Gminę Skoki w otwartym konkursie ofert. Wysokość środków finansowych przekazanych przez Gminę Skoki na  zadanie z zakresu Działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym   to 45.000,00 zł.