Akcja sadzenia drzew „#SadziMY”

21 września dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach wzięły udział w ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew. Akcja zainicjowana została przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę i Pierwszą Damę, Agatę Kornhauser-Dudę. Dzieci na obszarze całego terenu należącego do placówki posadziły sadzonki dębów, które za kilka lat będą piękną ozdobą naszego przedszkola.

Przedszkolaki z grupy Tygryski II uczą się języka migowego.

W naszym przedszkolu dzieci poznają język migowy. Wspólnie z wychowawczynią grupy zgłębiają tajniki tego języka. Dzieci  poznały zwroty grzecznościowe,  pory roku, zwierzęta, niektóre czasowniki, które zaśpiewały i pokazały. Obecnie poznają obraz graficzny liter i ich odpowiednik w języku migowym. Nauka języka migowego doskonali u dzieci koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość, pamięć, uwagę, motorykę małą, poprzez rozwijanie pracy palców rąk. Jest dobrym sposobem na wyciszenie grupy. Świetną zabawą. Dzieci poznają inne sposoby komunikowania się z ludźmi niesłyszącymi.

W poszukiwaniu jesieni.

W piękny, słoneczny dzień grupa dzieci sześcioletnich  wybrała się na spacer w poszukiwaniu uroków jesieni. Jak wiadomo, spacerowanie to nie tylko forma ruchu i relaksu, ale także nauki. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, podziwialiśmy otaczającą nas przyrodę, otoczenie, wspólnie cieszyliśmy się pięknem nowej  pory roku. W doborowym towarzystwie czas upłynął niezwykle szybko i w znakomitych humorach, naładowani energią, wróciliśmy do naszego przedszkola na pyszny obiad.

Dzień Kropki w Przedszkolu Samorządowym im. Kubusia Puchatka

We wtorek 15 września dzieci z grupy Sowy II świętowały niezwykły dzień –  Dzień Kropki. Od  2008 r. jest on obchodzony  na całym świecie jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

Sześciolatki obejrzały historię małej Vashti, która wzbudziła w nas wiele pozytywnych emocji. Dzieci miały okazję zaprezentować lub opowiedzieć o swoich talentach i mocnych stronach. Przekonały się, że każdy ma inny talent, że posiadają różne umiejętności i każde są tak samo ważne. Idąc za przykładem małej bohaterki, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca.

Z pewnością ten wypełniony kolorowymi kropkami dzień, zapadnie w pamięci przedszkolaków na długo.

„Dzień Pokoju” w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka

Międzynarodowy Dzień Pokoju obchodzony jest 21września dla uczczenia i wsparcia idei pokojowej jako sprzeciwu wobec wojen na świecie.

Dzieci z grupy Króliczki II również wzięły udział w tej ważnej akcji. Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki zostały wprowadzone w tematykę patriotyczną. Odbyły pogadankę w duchu edukacji kultury pokoju. Uczestniczyły w zabawach integrujących grupę rówieśniczą, uczących szacunku, empatii oraz współczucia dla drugiego człowieka. W dalszej części zajęć przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na temat pokoju na świecie. Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną „Gołąbek Pokoju”.

Pokój to dla dzieci ważna sprawa, bo jak same mówią, wtedy mogą czuć się bezpiecznie.

Bezpieczni na drodze.

Na początku każdego roku szkolnego przedszkolaki poznają drogę do przedszkola oraz niektóre znaki drogowe i zasady, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. Zwracamy uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Ponadto podkreślamy, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać.  Dzieci zawsze bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach, dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Wycieczka do lasu.

Korzystając ze słonecznej pięknej pogody wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.

Wyruszyliśmy na spacer leśnymi dróżkami. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowaliśmy las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznaliśmy różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Wsłuchaliśmy się w odgłosy lasu, a do kącików przyrodniczych zebraliśmy „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Głównie były to szyszki i żołędzie.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.